48 Hasta Sandığa İl Sağlık Müdürlüğü Yardımı ile Gitti

Yayınlama: 03.04.2024
Düzenleme: 03.04.2024 18:20

48 Hasta Sandiga Il Saglik Mudurlugu Yardimi Ile Gitti1

48 Hasta Sandığa İl Sağlık Müdürlüğü Yardımı ile Gitti

Çorum’da 48 hasta oy kullanmak için evde sağlık hizmetinden yardım aldı.

31 Mart yerel ve mahalli seçimlerde oy kullanmak isteyen ancak yardıma ihtiyaç duyan toplam 48 hasta İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı personellerin desteği ile oy kullanmaya gitti.

48 hastadan 24’ü evinden 24’ü ise hastaneden oy kullanacakları sandığa nakledildi.

İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı evde sağlık hizmeti personelleri tarafından vatandaşlık görevlerini yapmak için sandığa götürülen hastalar oy kullandıktan sonra tekrar ikametlerine bırakıldı.

Konu ile ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürlüğü seçim günü 29 ekip ve 87 personelin hasta naklinde görev aldığını, koordinasyon hizmetleri de dahil toplamda 127 personelin görev yaptığını duyurdu.

“11 evde sağlık hizmetleri aracı, beş nakil aracı ve dokuz ambulans ile nakil işlemlerinin gerçekleştirildiği hizmette 24 hasta evden 24 hasta ise hastaneden sandığa taşınmıştır” denilen açıklamada bu hizmet sayesinde 48 hastanın oy kullandığı açıklandı.

İl Sağlık Müdürlüğü ayrıca “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde evde sağlık hizmeti alan ve hastanelerimizde yatmakta olup oy kullanmaya gitmekte zorlanan hastalarımızın oy kullanmalarını kolaylaştırmak ve bu çerçevede vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini sağlamak amacıyla tüm evde sağlık hizmetleri ekiplerimiz görev başında bulunarak hizmet vermiştir.

Evde sağlık hizmetleri ekiplerimiz ve ambulanslar tarafından oy kullanmak isteyen hastalardan kendi imkânları ile gidemeyenlerin oy kullanacakları merkezlere sağlık personeli eşliğinde getirilerek oy kullanmalarını takiben ikametlerine geri götürülmesi sağlanmıştır” dedi.