Ahlatcı Çorum FK, PFDK’ye Sevk Edildi

Yayınlama: 15.05.2024

Ahlatci Corum Fk Pfdkye Sevk Edildi

Ahlatcı Çorum FK, PFDK’ye Sevk Edildi

Temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK disipline sevk edildi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) disiplin sevklerini açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) PFDK dün gerçekleştiği toplantıda profesyonel liglerdeki disiplin sevkleri ile ilgili bilgilendirme yaptı. Yapılan bilgilendirmede temsilcimiz Ahlatcı Çorum FK, Boluspor deplasmanındaki çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile PFDK’ye sevkine karar verildi. Açıklamada ayrıca temsilcimizin play-off 1’inci turundaki rakibi Kocaelispor ve muhtemel rakiplerinden Boluspor hakkında da disiplin sevki uygulandığı belirtildi.

 

ÇORUM FK, KOCAELİSPOR VE BOLUSPOR DİSİPLİNE SEVK EDİLDİ

TFF’den disiplin sevkleri ile ilgili yapılan bilgilendirmede şu bilgilere yer verildi:

13- KOCAELİSPOR Kulübü’nün 11.05.2024 tarihinde oynanan KOCAELİSPOR-SAKARYASPOR A.Ş. Trendyol 1. Lig müsabakasındaki“ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “ saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “ merdiven boşluklarının boş bırakılmaması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine,

KOCAELİSPOR Kulübü Başkanı RECEP DURUL’un aynı müsabakadaki “talimatlara aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi ile Akreditasyon Talimatı’nın 7/1 maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

15- BOLUSPOR Kulübü’nün 11.05.2024 tarihinde oynanan BOLUSPOR – AHLATCI ÇORUM FK Trendyol 1. Lig müsabakasındaki“ çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “usulsüz seyirci alınması” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 49. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.

16- AHLATCI ÇORUM FK Kulübü’nün 11.05.2024 tarihinde oynanan BOLUSPOR-AHLATCI ÇORUM FK Trendyol 1. Lig müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca PFDK’ya sevkine karar verilmiştir.