Ahlatcı: Devletimizin Bütün Organlarıyla Deprem Bölgesinde

Yayınlama: 23.02.2023

Ahlatcı: Devletimizin Bütün Organlarıyla Deprem Bölgesinde

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, deprem felaketinin ilk gününden bugüne kadar devletin tüm kurumlarıyla deprem bölgesinde olduğunu söyledi.

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Yusuf Ahlatcı, geçtiğimiz Salı günü Kesin Karar Gazetesi’ni ziyaret etti. Ziyarette Kesin Karar Gazetesi Kurucusu Halil İbrahim Söylemez ile görüşen Başkan Ahlatcı, deprem bölgesindeki izlenimlerini aktardı. Ahlatcı, “İlk günden itibaren devletimizin bütün organlarıyla orada olduğuna bizzat şahit olduk. Askerimizden, polisimizden, AFAD’dan UMKE’sine kadar tüm kurumlarımız oradaydı. Depremden etkilenen bölgelerin tamamına devletimiz el uzattı ve kontrolü ele aldı, vatandaşlarımıza ulaştı. Çok büyük bir deprem yaşadık. Alan itibariyle 110 bin kilometre karelik bir alanda 11 ilimizi etkileyen bir felaketti. 13 milyon vatandaşımızı direkt ilgilendiren bu deprem, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin de ne kadar güçlü ve büyük bir devlet olduğunu gösterdi. Bunu tüm dünya gördü. İngiltere büyüklüğündeki bir alanın tamamen depremden etkilendiğini düşünelim. Deprem çalışmalarında gecesini gündüzüne katan, bir can kurtaralım diye yardıma koşan görevlilerimize teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar, acılı ailelerimize de başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Çorum’da yaşanan iki deprem nedeniyle vatandaşlara “geçmiş olsun” dileklerini ileten Başkan Ahlatcı, “Çorum’da da geçtiğimiz günlerde üst üste depremler yaşadık. Vatandaşlarımızı endişelendiren, biraz panik havası oluşturan bir deprem silsilesi yaşadık. Türkiye bir deprem ülkesi. Belki bu hissettiğimiz deprem başka bir zaman olsa bu kadar etki yaratmayacaktı ancak büyük bir depremi atlattıktan sonra böyle bir sarsıntı yaşamamız ister istemez tüm vatandaşlarımızı endişeye sevk etti. Rabbim daha beterinden muhafaza buyursun. Biz Çorum’da elbirliğiyle bu tür durumlarda ne yapacağımızı belirledik. Her daim milletimizle beraber, devletimizle beraber olacağız” ifadelerini kullandı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kesin Karar Gazetesi Kurucusu Halil İbrahim Söylemez ise teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.