Aşgın Diğer Adayları Eleştirdi … “Ben Göremedim. Siz Gördünüz Mü?” Diye Sordu

Yayınlama: 26.03.2024

Asgin Diger Adaylari Elestirdi … Ben Goremedim. Siz Gordunuz Mu Diye Sordu1

Aşgın Diğer Adayları Eleştirdi … “Ben Göremedim. Siz Gördünüz Mü?” Diye Sordu

Çorum Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Dr. Halil İbrahim Aşgın yaklaşan seçimler öncesi iddialı açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı ve partisinin genel başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Çorum’u ziyareti sırasında Çorumlulara hitap eden Başkan Aşgın meydanı dolduran Çorumlulara teşekkür ederken açıklamalarda da bulundu.

Çorum’da başı dik gezebildiğini söyleyen Aşgın, eser siyaseti yaptığını da dile getirdi. Yerel seçimler öncesi yeni bir başlangıcın eşliğinde olunduğunu söyleyen Aşgın diğer belediye başkan adaylarını da eleştirdi.

Aşgın diğer partilerin adaylarının Çorumluların karşısına hiçbir proje ile çıkmadığını söylerken, Çorumlulara da “Siz hiç proje ile çıkan bir aday gördünüz mü”? diye sordu.

Meydanda toplanan kalabalığa konuşan Aşgın ““Birçok partinin birbirinden değerli adayı var. Bir tanesinden bir proje toplantısı yapan var mı gören var mı? Halil İbrahim Aşgın dışında diğer tüm adaylardan proje toplantısı yapıp hemşehrilerinin huzuruna çıkan oldu mu? Ben göremedim. Gören yok çünkü yapacaklarına kendileri de inanmıyor. İnansalar bir proje toplantısı yaparlar. Bizim hazırladığımız 41 proje gibi, biz de şu projeleri yapacağız diyen yok. Onlar da biliyor ki yaparsa Recep Tayyip Erdoğan yapar, yaparsa Devlet Bahçeli yapar, yaparsa Cumhur İttifakı yapar, yaparsa Halil İbrahim Aşgın yapar” dedi.

Başkan Aşgın ayrıca rekor oy olacaklarını, sandıkları patlatarak yeni bir başlangıç yapacaklarını ve Çorum’a yeni eserler kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

Aşgın’ın konuşmasından bazı kesitler ise şu şekilde:

Bundan beş yıl önce rabbim lütfetti, 2019 seçimlerinde birçok aday adayı içinden Halil İbrahim Aşgın, cumhurbaşkanımızın teveccühleriyle bu şehre hizmetkâr oldu, bu şehrin hizmetçisi oldu, gece demedi, gündüz demedi, nerede yapılacak iş var, nerede kazanılacak bir gönül var, nerede bir garip var, nerede bir yetim var, Rabbime hamdolsun orada olmaya çalıştı.

2019 yılı benim ve şehrimiz için yeni bir başlangıç oldu. Aday olduğumuz zaman 32 proje ilan etmiştik. Bunları yapacağız diye söz vermiştik ve Allah’ın izniyle tamamına yakınını yaptık çünkü biz hizmet siyaseti, eser siyaseti yapıyoruz. Birileri laf cambazlığı yapadursunlar, biz projelerimizle, hizmetlerimizle hemşehrilerimizin yanında olmak istiyoruz. Şu an şehrin bütün sokaklarında, bütün caddelerinde başımız dik bir şekilde göğsümüzü gere gere gezebiliyorsak, hiç kimsenin yüzünü yere bakıtmamışsak, adaletten, haktan, liyakatten hiçbir zaman ayrılmamışsak, hamdolsun o günler bize ikinci dönemimizi getirdi, onlar bize ikinci dönemimizin başlangıcı oldu.

Yeni bir başlangıçtayız, yeni bir besmele çekiyoruz.Yeniden bismillah diyoruz. Yeni dönemde yeni hedeflerimiz, yeni projelerimiz var. Bu 41 projemizi gerçekleştirmek için gece demeden gündüz demeden, ayırmadan ayrıştırmadan, canla başla ama her şeyden önce aşkla çalışacağız. Bunun için güçlü bir duaya, güçlü bir desteğe ihtiyacımız var. Sandıkları patlatarak yeniden başlıyoruz.