Bağımlılıkla Mücadele İçin Ortak Çalışacaklar

Yayınlama: 11.11.2023

Bagimlilikla Mucadele Icin Ortak Calisacaklar 2

Bağımlılıkla Mücadele İçin Ortak Çalışacaklar
Çorum Eczacı Odası ile Yeşilay Çorum Şubesi arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında bağımlılıkla mücadele projeleri hazırlanarak hayata geçirilecek.
Çorum Eczacı Odası Yönetim Kurulu olarak Oda Başkanı Erol Afacan, Genel Sekreter Çelebi Ayvaz, Sayman Özden Sak, Yönetim Kurulu Üyeleri Sertan Saygı Çalışkan ve Hamdi Kartal, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesi’ne iade-i ziyarette bulundu.
Ziyarette Türkiye Yeşilay Cemiyeti Çorum Şubesi ile Çorum Eczacı Odası arasında “Bağımlılıkla Mücadele” konusunda projeler üst protokolü olarak işbirliği anlaşması imzalandı.
Zararlı maddelerin tüketimini en aza indirmek, sağlıklı bir nesil ve toplumun oluşmasına zemin hazırlamak, davranışsal bağımlılıklarla da mücadele etmek ve bağımlıları topluma yeniden kazandırmak için Yeşilay ve YEDAM tarafından hayata geçirilen faaliyetlerin daha büyük kitlelere ulaştırılması hedefleniyor.
Yeşilay Çorum Şube Başkanı Dr. İsmail Türker Ejder ve Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan verdikleri ortak mesajda bağımlılıkla mücadele konusunda toplum sağlığının refahı ve korunmasına yönelik tüm paydaşlara önemli vazifeler düştüğünü, bu projenin tüm ülkede örnek alınarak tüm paydaşlarla yayılmasını dilediklerini ifade etti.