Cevizli Köyüne Cemevi Açıldı

Yayınlama: 29.08.2023

Cevizli Köyüne Cemevi Açıldı

Ortaköy’a bağlı Cevizli köyü cemevi düzenlenen bir program ile açıldı. Programda konuşan Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir birlik beraberlik çağrısı yaptı.

Ortaköy ilçesine bağlı Cevizli köyü cemevi, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, CHP Çorum İl Başkanı Ümit Er, CHP Ortaköy İl Genel Meclis Üyesi Engin Demir, Çorum Hacı Bektaş Veli Vakfı Başkanı Nurettin Aksoy, protokol üyeleri ve köy muhtarlarının katılımı ile açıldı.

Açılış programında bir konuşma yapan Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, “Belediye Başkanlığı olarak ilçemize bağlı cemevlerimize bir çok destek sağladık, ihtiyaçları halinde daima yanlarında olmaya özen gösterdik. Bugün de Cevizli köyümüzün cemevinin açılış programında hep birlikte ve beraberiz. Bizler aynı yörenin halkı aynı vatanın evlatlarıyız. Nasıl ki et tırnaktan ayrılmaz ise bizler de birbirimizden kopamayız. Düğünlerimizde birlikteyiz, cenazemizde beraberiz. İyi günümüzde yan yana, zor günümüzde omuz omuzayız” dedi.

Konuşmasını Aşık Veysel’in sözü ile bitiren İsbir  “Değil miyiz hep bir kardaş, alevi, sünni, kızılbaş” dedi. (Zahide Yasemin Özden)