‘Çorum, En Modern Onkoloji Ve Tanı Merkezi’ne Kavuşacak’

Yayınlama: 25.05.2023

‘Çorum, En Modern Onkoloji Ve Tanı Merkezi’ne Kavuşacak’

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, “Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi binamızda sona doğru yaklaştık. Aletler kuruluyor test aşamasından sonra merkezimiz bölgenin tek ve en modern Onkoloji ve Tanı Merkezi’ne kavuşacak inşallah” dedi.

AK Parti Çorum Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, beraberinde Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Sinan Zehir, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Cıplak ile birlikte geçici kabulü yapılan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Projenin kısa zamanda hizmete açılacağını dile getiren Milletvekili Av. Yusuf Ahlatcı, “Hemşehrilerim yapım aşamasında olan 1450 metrekare oturum alanına sahip ve toplamda 4660 metrekare kullanım alanı olan Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi Binası’nı ziyaret ettik. Bu modern ve teknolojik merkezimizde inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Merkezimiz bodrum, zemin ve 1. kattan oluşuyor” dedi.

Ahlatcı, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Burada hastalarımız için gereken tedavide son teknoloji ekipmanlarla hizmet verilecek. Hastalarımıza psikolojik ve sosyal destek de sağlanacaktır. Bu merkez, kanserle mücadele alanında ülkemiz için önemli bir adım olacak inşallah.

Burada özverili çalışmaları ile insan hayatına dokunan sağlık personellerimizi unutmadan, inşaat çalışmalarına hızla devam eden ekibimizi de kutlamak istiyoruz.

Merkezin tamamlanması ile kanserle mücadele de önemli bir adım atılmış olacak. Ayrıca, sadece Çorum değil tüm çevre illerden hastaları da burada tedavi görecekler. Allah’tan hastalarımıza şifalar diliyorum.” (Zahide Yasemin Özden)