Çorum’a Bir Kez Daha Toz Taşınımı Uyarısı

Yayınlama: 09.05.2024

Coruma Bir Kez Daha Toz Tasinimi Uyarisi Jpeg

Çorum’a Bir Kez Daha Toz Taşınımı Uyarısı

Çorum toz taşınımı konusunda bir kez daha uyarıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Çorum’u uyardı. Meteorolojiden yapılan açıklamada Çorum için 10-12 Mayıs tarihleri arasında toz taşınımı yaşanabileceği belirtildi.

Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı toz taşınımının 10 Mayıs’ta başlayacağı ve 12 Mayıs Pazar günü sabah saatlerinde ilimizi terk edeceği duyuruldu.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden konu ile ilgili yapılan açıklamada “Yapılan meteorolojik değerlendirmelere göre; bölgemiz 10 Mayıs 2024 Cuma günü ilk saatlerden itibaren Kuzey Afrika ve Suriye kaynaklı toz taşınımının etkisi altında kalacağı tahmin ediliyor. Bölgemiz genelinde beklenen toz taşınımının 12 Mayıs 2024 Pazar sabah saatlerinden itibaren bölgemizi terk edeceği tahmin ediliyor.  Toz taşınımının hafif zaman zaman orta kuvvette olması beklendiğinden hava kalitesinde azalma, görüş mesafesinde düşme, yağış anında çamur şeklinde yağış ve sağlık problemleri gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve yetkililerin dikkatli ve tedbirli olması için meteorolojik değerlendirme yayınlanmıştır” denildi.