Çorum’un Siyasetçi ve Bürokratları Depremi Yaşadı

Yayınlama: 21.02.2023

Çorum’un Siyasetçi ve Bürokratları Depremi Yaşadı

Kahramanmaraş ve bölgesinde yaşanan iki büyük depremin ardından Pazartesi günü akşam saatlerinde Hatay’da 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki deprem daha meydana geldi. Bölgede çalışmalarını sürdüren Çorum’un siyasetçileri ve bürokratları da depremden etkilenen insanlar arasında yer aldı.

Hatay’da meydana gelen deprem, Kahramanmaraş ve bölgesinde yaşanan depremlerin ardından şok etkisi yarattı. Vatandaşlar son günlerde yaşadığı acıları unutmaya çalışırken, yeni acılar eklendi.

Deprem felaketinin ardından bölgede çalışmalara destek sağlayan, koordinasyonu yürüten Çorum’un siyasetçileri ve bürokratları da Hatay’da yaşanan depremden etkilendi.

Depremin ilk gününden bugüne kadar Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde bulunan Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, yine Hatay’da bulunan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu ve Osmaniye’de bulunan AK Parti Çorum Milletvekili ve Adalet Komisyonu Üyesi Av. Oğuzhan Kaya, depremden etkilenenler arasında yer aldı.

“Kanıksadık, Sık Sık Bu Tür Sallantılar Oluyor”

Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen depremlerin ardından Kahramanmaraş’ın Afşin ilçesinde koordinasyonu sağlayan Vali Mustafa Çiftçi, Hatay’da gerçekleşen depremi yaşadı. Gazetemiz muhabirine o anlarla ilgili düşüncelerini anlatan Vali Çiftçi, “Kanıksadık artık. Bazen 5.0 büyüklüğünün üzerinde yaşadığımız depremler oluyor. Sık sık bu tür sallantılar oluyor. İnsan tabi ki tedirgin oluyor. Bir yandan Allah’a sığınıyoruz. Bir yandan işlerimizi yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Gazetemiz muhabirinin “Afşin’de deprem nedeniyle bir olumsuzluk yaşandı mı?” sorusuna Vali Çiftçi, “Bize intikal eden bir olumsuzluk yok. Çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“Ciddi Bir Deprem Yaşadık”

Deprem sırasında Hatay’da bulunan AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, depremden etkilenenlerden birisi oldu. Gazetemiz muhabirine “Ciddi bir deprem yaşadık” diyen Kavuncu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Hepimize geçmiş olsun. Bizim de Hatay Deprem Koordinasyon Merkezinde toplantıda iken yakalandığımız Hatay’da meydana gelen 6.4 şiddetindeki depremden etkilenen herkese geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Rabbim tüm felaketlerden ülkemizi, aziz milletimizi korusun” ifadelerini kullandı.

“Hamdolsun İyiyiz”

Yine depremden etkilenen bir diğer Milletvekili de Av. Oğuzhan Kaya oldu. Deprem sırasında Osmaniye’de bulunan Çorum Milletvekili Av. Oğuzhan Kaya, “Osmaniye İl Özel İdaresi’nde koordinasyon toplantısında iken an itibari ile depremi şiddetli bir şekilde yaşadık. Hamdolsun iyiyiz. Rabbim, ülkemizi ve milletimizi korusun” diye konuştu.

Başkan Afşin’e Gitti

Deprem sırasında Çorum’da bulunan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın da sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Merkez üssü Hatay olan 6.4 ve 5.8 büyüklüğünde iki deprem daha yaşadık. Mevlam, vatanımızı ve milletimizi bu sıkıntı ve felaketlerden korusun ve kurtarsın. Etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum” dedi.

Başkan Aşgın, dün sabah saatlerinde Afşin’e gitti ve belediye ekiplerinin çalışmalarını yerinde inceledi.

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan ise “Hatay’da üst üste meydana gelen depremlerden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyor, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet; ailelerine ve yakınlarına sabırlar temenni ediyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah’ım, ülkemize, milletimize tüm ümmet-i Muhammed’e umûmî bir rahmet ile merhamet eyle. Her türlü afetten muhafaza eyle. Geçmiş Olsun Hatay” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.