Eğitim Camiasından 11 Tır Yardım Malzemesi

Yayınlama: 20.02.2023

Eğitim Camiasından 11 Tır Yardım Malzemesi

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Çorum’daki tüm kurumlar ve vatandaşlar depremzedelere destek için seferber oldu. Bu kapsamda Çorum eğitim camiasının yardımlarını organize eden İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 11 tır yardım malzemesi gönderdi.

Afet bölgesinde vatandaşların kullanması için bir tır dolusu 100 bin adet köpük tabildot ve 100 bin adet çatal-kaşık gönderildi. Bunun yanında Şehit Emin Güner Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerimizin çadırda ve dışarıda kullanmaya uygun olarak ürettikleri sobaları taşıyan 11.yardım tırımızı da uğurlandı.

Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinden gönüllü öğretmen, öğrenci ve velilerin kamp tulumu, yastık, çamaşır, yetişkin ve bebek pijama takımları ile nevresim takımları diktiklerini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, “Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Deprem Psikoeğitim Programları’ kapsamında afet bölgesinde psikososyal destek verecek 12 psikolojik danışman ve rehber öğretmenimizi Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesine uğurladık. İnşallah bu zor zamanları el birliğiyle üstesinden geleceğiz. Milli eğitim camiası olarak devletimizin vereceği her görevi layıkıyla yerine getirme gayreti içerisinde, milletimizin yanında olacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.