Ekonomi Yönetiminde Mehmet Şimşek Sürprizi

Yayınlama: 06.04.2023
Düzenleme: 06.04.2023 16:55

Ekonomi Yönetiminde Mehmet Şimşek Sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan katıldığı canlı yayında, ekonomi yönetimiyle ilgili yapılan çalışmalardan bahsetti. Geçtiğimiz günlerde “Aktif siyasete girmeyeceğim” diyen Mehmet Şimşek’in yönetiminde bir ekip kurulduğunu belirten Erdoğan, “Önümüzdeki dönem ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için ciddi hazırlıklar yürütüyoruz. Uzun yıllar ekonomi yönetimimizde olan Mehmet Şimşek kardeşimizin koordinasyonundaki ekip bu doğrultuda hazırlıklar yapıyor.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’le ilgili yaptığı açıklama dikkat çekti.

“Şimşek’in Koordinasyonundaki Ekip Hazırlık Yapıyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şimşek’in koordinasyonundaki ekibin ekonomi politikalarını güçlendirmek için çalıştığını söyledi. Erdoğan, “Önümüzdeki dönem ekonomi politikalarımızı daha da güçlendirmek için ciddi hazırlıklar yürütüyoruz. Uzun yıllar ekonomi yönetimimizde olan Mehmet Şimşek kardeşimizin koordinasyonundaki ekip bu doğrultuda hazırlıklar yapıyor.” dedi.

“Mehmet Bey Aktif Siyaseti Düşünmüyor”

Öte yandan eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Merkezi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmenin ardından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Şimşek’in aktif siyasete girmeyi düşünmediğini belirtmişti. Çelik, “Siyasetten ayrıldıktan sonra pek çok işle meşgul. İş dünyasında da yürüttüğü işler var. Mehmet Bey aktif siyaseti düşünmüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın beyan ettiği her konuda hazır olduğu, her türlü katkıyı vereceğini bir kere daha ifade etti” demişti.

“Katkı Vermeye Her Zaman Hazırım”

Görüşme sonrası sosyal medyada paylaşım yapan Şimşek de benzer ifadeler kullanmıştı. Şimşek, şunları söylemişti:

“Sayın Cumhurbaşkanımız ile akşam saatlerinde Ak Parti Genel Merkezi’nde son derecede samimi bir ortamda görüşme fırsatım oldu. Kendisine bu kabulleri çok teşekkür ederim. Kendi alanıma giren her konuda istenen katkıları vermeye her zaman hazırım. Ancak yurtdışında finans kuruluşlarındaki işlerim nedeni ile aktif siyasete girmeyi düşünmüyorum. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.” (Haber Merkezi)