Erdoğan’dan Zam Bekleyen Emeklilere Müjde

Yayınlama: 28.03.2024
Düzenleme: 28.03.2024 17:26

Erdogandan Zam Bekleyen Emeklilere Mujde Scaled E1711629462701

Erdoğan’dan Zam Bekleyen Emeklilere Müjde

Cumhurbaşkanı Erdoğan 31 Mart’taki yerel seçim süreciyle ilgili Bursa’da düzenlenen mitingde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, emeklilerle ilgili temmuz ayını işaret ederek “Yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre emekli maaşlarını masaya yatıracağız.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, enflasyonu Avrupa ve ABD’nin de kontrol altına almaya çalıştığına dikkat çekerek küçük esnafların prim gün sayısı için de çalıştıklarını belirtti. Erdoğan, konuşmasında muhalefeti de eleştirerek ihtirasları yüzünden PKK’ya ve FETÖ’ye göz kırptıklarını söyledi. Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

 

“TEMMUZDA EMEKLİ MAAŞLARINI MASAYA YATIRACAĞIZ”

Avrupa’sından, ABD’sine herkesin kontrol altına almaya çalıştığı enflasyonla biz de mücadele ediyoruz. Emeklilerimizin bayram ikramiyelerini artırdık. Ayrıca 5 bin lira ödemede bulunduk. Temmuzda yılın ilk 6 ayındaki enflasyona göre emekli maaşlarını masaya yatıracağız. Memurlara ek gösterge uygulamasını genişleterek düzenlemenin hazırlıkları tamamlandı. Küçük esnafların prim gün sayısı için de çalışıyoruz.

 

“SİTEM EDEN HER VATANDAŞIM HAKLIDIR”

Emekli maaşlarında, asgari ücrette ara artış istekleriyle karşılaşıyoruz. Yatırım bütçemizin tamamını, eğitime veya sağlığa ayıracağımız bütçenin tamamını tahsis etsek bile yetmeyeceğini takdir edersiniz. Yaşadığı sıkıntılardan dolayı sitemlerini dile getiren her vatandaşım sonuna kadar haklıdır. Çalışanların ve emeklilerin kayıplarını nasıl telafi edeceğiz? Bunu daha çok çalışarak, üreterek yapacağız.”