Eski Hastane İhalesi Bu Kez de Eylül’e Kaldı

Yayınlama: 24.08.2023

Eski Hastane Ihalesi Bu Kez De Eylule Kaldi 1

Eski Hastane İhalesi Bu Kez de Eylül’e Kaldı

Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan eski devlet hastanesinin tekrar kamu yararına kazandırılması için yapılacak ihale 29 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılmasıyla birlikte sadece poliklinik hizmeti veren “eski devlet hastanesi” tekrar vatandaşların hizmetine kazandırılmaya çalışılıyor.

İhalelere Katılım Olmuyor

Çalışmaları 2020 yılında başlayan eski hastanenin tekrar hizmet verebilmesi için son bir yılda dört defa ihale yapıldı. İhalenin birisi geçtiğimiz günlerde gerçekleşti ancak katılım olmadı. Firmaların “maliyetler” nedeniyle ihalelere katılmadığı ifade ediliyor.

Bakan Koca İle Görüştü

AK Parti Çorum Milletvekili Yusuf Ahlatcı, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret ederek eski hastaneyle ilgili çalışmaları masaya yatırdı.

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Milletvekili Ahlatcı, “Değerli bakanımıza şehrimizde sağlık alanında daha kaliteli hizmet vermek için eski devlet hastanemizin yenilenerek vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasına yönelik ihale sürecinin 29 Eylül’de tekrarlanmasına kararlaştırıldık. Ayrıca İl Sağlık Müdürlüğümüze gelen talepleri bakanımıza arz ettik. Bunun yanı sıra Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanemizde kullanılması için teknik ekipman ve doktor atamaları için talebimizi ilettik” dedi.

Sağlık yatırımlarını bizzat kendisinin takip ettiğini vurgulayan Ahlatcı, “Kıymetli bakanımıza yaklaşımı ve taleplerimizi kabul buyurduğu için şahsım ve hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı. (Zahide Yasemin Özden)