Eti Anadolu Lisesi Tahliye Edildi

Yayınlama: 23.02.2023

Eti Anadolu Lisesi Tahliye Edildi

Çorum Valiliği tarafından şehirde son günlerde art arda yaşanan artçı depremler sonucu Eti Anadolu Lisesi’ni tahliye etme kararı aldı.

Öğrenci velilerinin tedirginliğini dikkate yetkililer, depreme dayanıksız olan ve bu yüzden yeni binası yapılan Eti Anadolu Lisesi’nde eğitim gören öğrencilerin geçici olarak Ziya Gökalp İlkokulu’na tahliye edilmesini kararlaştırdı.

Çorum Valiliğinden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bakanlığımız tarafından yaptırılan deprem analizleri nedeniyle güçlendirme kararı verilen Eti Anadolu Lisesi ilimizin köklü okullarından olup güçlendirme yerine yeni bina yapılması kararlaştırılmış ve yapılan ihale ile yapımında son aşamaya gelinmiştir. Yaklaşık 20 gün içerisinde yeni binasının tamamlanması hedeflenmektedir.

Ülkemizde yaşanan ve milletimizi büyük üzüntüye boğan deprem felaketi nedeniyle öğrenci ve velilerimizin tedirginlik yaşamaması için yeni binaya taşınıncaya kadar Eti Anadolu Lisesi ve Ziya Gökalp İlkokulu’nun Ziya Gökalp İlkokulu’nda ikili olarak eğitim öğretime devam etmesi kararlaştırılmıştır. Eti Anadolu Lisesi sabahçı Ziya Gökalp İlkokulu ise öğleci olarak eğitim öğretime devam edecektir.”

Müdür Kodek’ten Ziyaret

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Ziya Gökalp İlkokulu’nda incelemelerde bulundu. Müdürlükten yapılan açıklamada, “İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Kodek, Eti Anadolu Lisesi ve Ziya Gökalp İlkokulunun, Ziya Gökalp İlkokulunda ikili eğitim öğretime başlaması ile ilgili incelemelerde bulundu” denildi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.