Evde Sağlık Hizmetleri Ekipleri Seçimde Görev Başındaydı

Yayınlama: 16.05.2023

Evde Sağlık Hizmetleri Ekipleri Seçimde Görev Başındaydı

Çorum Sağlık Müdürlüğüne bağlı evde sağlık hizmetleri ekipleri, evde sağlık hizmeti alan hastaların oy kullanımları kolaylaştırıldı, evlerinde oyları kullanılması sağlandı.

14 Mayıs’ta gerçekleştirilen 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde evde sağlık hizmeti alan hastalar ve hastanelerde yatan vatandaşların oy kullanmalarını kolaylaştırmak amacıyla tüm evde sağlık hizmetleri ekipleri hizmet verdi.

Evde sağlık hizmetleri ekipler ve ambulanslar tarafından oy kullanmak isteyen hastalardan kendi imkânları ile gidemeyenlerin oy kullanacakları merkezlere sağlık personeli eşliğinde getirilerek oy kullanması sağlandı.

Seçim günü 27 ekip ve 101 personel hasta naklinde görev aldığı belirtilirken, Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, “Koordinasyon hizmetleri de dahil toplamda 128 personelimiz görev yapmıştır. 13 evde sağlık hizmetleri aracı, 1 nakil aracı ve 12 ambulans nakil hizmeti için görev yapmıştır. Evden sandığa 66 hasta, hastanelerimizden sandığa 47 hasta olmak üzere toplam 113 hastanın oy kullanması için nakli sağlanmıştır” denildi. (Sümeyra Özdoğan)