‘Hayır Çarşısı’na destekler devam etmeli’

Yayınlama: 24.02.2023

‘Hayır Çarşısı’na destekler devam etmeli’

Çorum’daki depremzedelerin ihtiyaçları Ticaret ve Sanayi Odası’nda kurulan Hayır Çarşısı’ndan karşılanıyor. Çorum Vali Vekili Tamer Orhan, çarşıyı ziyaret ederek depremzedelerle bir araya geldi, sorun ve taleplerini dinledi.

Vali Vekili Tamer Orhan, geçtiğimiz günlerde beraberinde Vali Yardımcıları Dr. Hakan Kubalı ve Erdoğan Kanyılmaz ile birlikte Ticaret ve Sanayi Odası’nda oluşturulan hayır çarşını ziyaret ederek görevlilerden bilgiler aldı.

Tamer Orhan, Ticaret ve Sanayi Odası’nda Çorum Belediyesi, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, Çorum Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığı, Kızılay Başkanlığı, sivil toplum kuruluşluları ve hayırsever vatandaşlar tarafından tedarik edilen ürünlerin görevlilerce kentte misafir olan depremzedelerin ihtiyaçlarının hayır çarşısında giderildiğini ifade etti.

Hayırsever vatandaşlara da yardımlara devam edilmesi gerektiğini belirten Vali Vekili Orhan,  çarşıda kıyafetten gıdaya kadar ihtiyaç duyulan birçok ürün yer aldığını ifade etti.

Vali Vekili Tamer Orhan, “Kadirşinas milletimiz, depremden etkilenen illerimizin yanında oldu. Herkes katkı sağlamak için elinden geleni yapıyor. İnşallah bu zor günleri hep birlikte aşacağız. Duyarlı vatandaşların bağışlarıyla kurulan hayır çarşısı için yapılan yardımlardan dolayı tüm Çorumlulara teşekkür ediyorum” dedi.

Orhan, depremzede aileler ile yakından ilgilenerek sorun ve talepleri de yerine tespit etme imkanı buldu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.