Hayvan Pazarı Kapatıldı

Yayınlama: 01.03.2023

Hayvan Pazarı Kapatıldı

Tarım ve Orman Müdür İl Vekili Erdem Kolabaş, şap hastalığının önlenmesi amacıyla tedbir amaçlı il ve ilçelerdeki hayvan pazarlarının kapatıldığını bildirdi.

Tarım ve Orman Müdür İl Vekili Erdem Kolabaş, Çorum ve çevre illerinde şap hastalığının yayılması nedeniyle hastalığın kısa sürede kontrol altına alınarak yayılmasının önlenmesi amacıyla Çorum ve ilçelerde bulunan hayvan pazarlarının Mart ayı sonuna kadar kapatılmasına karar verildiğini açıkladı.

Ayrıca İl Müdür vekili Kolabaş, hayvan hareketlerinin kontrol edilmesi amacıyla yol kontrollerinin yapılacağını belirterek, hayvan sahipleri ve yetiştiricilerin cezai müeyyideye uğramamaları için; il içi ve il dışı hayvan nakillerinde bulundurulması gereken şartları karşılaması gerektiğini kaydetti.

Kolabaş, şartlarla ilgili, “Hayvanların küpeli olması, İl içinde nakledilen büyükbaş hayvanların pasaportlarının, küçükbaş hayvanların nakil belgelerinin bulunması gerekiyor. İller arasında nakledilen küçükbaş ve büyükbaş hayvanların ise bu belgelerle birlikte veteriner sağlık raporu olmadan hayvanlarını nakledilmemeleri gerekiyor” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.