“Her Birimizin, Kanserle Mücadeledeki Rolü Büyüktür”

Yayınlama: 03.04.2024

Afacan

“Her Birimizin, Kanserle Mücadeledeki Rolü Büyüktür”

Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan kanserle savaş haftasıyla ilgili açıklama yaptı.

Çorum Eczacı Odası Başkanı Erol Afacan, 1-7 Nisan tarihleri arasında kanserle mücadelede farkındalık yaratmak amacı ile kutlanan kanserle savaş haftası ile ilgili mesaj yayımladı. Afacan “Eczacılar olarak, toplumun sağlık ve refahına katkıda bulunma misyonumuzun bir parçası olarak erken tanı ve önleyici sağlık hizmetlerinin teşvik edilmesine büyük önem veriyoruz” dedi.

Açıklamasında “Hastalarımıza düzenli sağlık kontrolleri konusunda bilgi vermek ve kanser tarama programlarına katılımı teşvik etmek gibi görevlerimizi yerine getirirken, erken tanının hayat kurtarıcı etkilerini vurgulamaya devam ediyoruz” diyen Afacan, erken tanının hayat kurtardığını belirterek kanserle mücadelede toplum olarak bilinçli ve proaktif olmaya davet etti.

Kanser riskine karşı korumak için önemli adımların atılması gerektiğini hatırlatan Afacan, kanserle mücadelede erken teşhisin ve bilinçli sağlık kontrollerin hayati önemini vurguladı.

Afacan açıklamasında ayrıca “Erken teşhisin ve bilinçli sağlık kontrollerinin hayati önemini anlamak, kanserle savaşta kazanılan zaferlere katkıda bulunmamıza olanak tanır” ifadelerine yer verdi.

Tüm sağlık çalışanlarına ve kanserle mücadelede gösterdikleri çaba ve özveriye  teşekkür ettiklerini söyleyen Afacan “Birlikte, kanserle mücadelede daha büyük başarılar elde etmek için kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz” dedi.