İhtiyaç Sahipleri ve Depremzedeler Ramazan’da Yalnız Bırakılmıyor

Yayınlama: 07.04.2023

İhtiyaç Sahipleri ve Depremzedeler Ramazan’da Yalnız Bırakılmıyor

İskilip ilçesinde kurulan aşevinde, sağlık sorunları sebebiyle yemek yapamayan ihtiyaç sahibi aileler ile ilçeye yerleşen depremzedeler için Ramazan ayında sıcak yemek pişiyor.

İlçede kurulan aşevi, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere sıcak yemek ulaştırıyor. İhtiyaç sahiplerini tek tek tespit eden İskilip Belediyesi, belirlenen vatandaşlara yemek yardımında bulunuyor. Aşevine gelemeyen yaşlıların ise hazırlanan yemekler evine götürülüyor.

“Her Gün 350 İhtiyaç Sahibi  Aileye Yemek Servis Ediyoruz”

İskilip Belediyesinden yapılan açıklamada, “Aşevimiz kuruluşundan bugüne kadar hayırseverlerimizin katkısı ve desteğiyle çalışmalarını yürütmektedir. Ayrıca belediyemiz de aşevine destek olmaktadır. Her gün 350 ihtiyaç sahibi ailemize günlük 3 öğün yemek servis ediyoruz. İsteyen aşevinden gelip yemeklerini alabiliyor. Yaşlılık veya sağlık sorunlarından dolayı aşevine gelemeyen insanlarımıza ise yemeklerini evlerine servis ediyoruz. Amacımız insanların hayır duasını almak. Bu konuda İskilip halkının da çok büyük destekleri var. Gerek ayni gerek nakdi yardımlarla aşevimizi destekliyorlar” denildi. (İHA)