İnovasyon ve Öğütme Teknolojilerine Genel Müdür Ziyareti

Yayınlama: 31.03.2024

Inovasyon Ve Ogutme Teknolojilerine Genel Mudur Ziyareti Jpeg E1711888948819

İnovasyon ve Öğütme Teknolojilerine Genel Müdür Ziyareti

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Çorum’daki Mesleki İnovasyon Merkezi ve Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezini ziyaret etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Murat Gülşen ile birlikte Çorum’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyaretler kapsamında mesleki ve teknik eğitim okul müdürleri ile bir araya gelen Genel Müdür Karagöz mesleki ve teknik eğitimin geliştirilmesi ve bakanlıkça hayata geçirilen yeni uygulamalar, okulların faaliyetleri ile önümüzdeki dönemlerde yapılması planlanan çalışmalar konusunda istişare yaptı.

Karagöz; kendisine iletilen görüş ve önerileri önemsediklerini, gerekli çalışmaların yapılacağını belirterek “Mesleki okullarımızın Çorum’a katma değer kattıklarını görmekten mutluluk duydum” dedi.

Çorum’da okul ziyaretleri de gerçekleştiren Karagöz, Şehit Öğretmen Fatih Tekin Mesleki Eğitim Merkezinde işletmelerin nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması için makine teknolojisi ve tasarımı alanında, yenilikçi ve 21’inci yüzyıl teknolojilerine uygun eğitim atölyelerinin yer aldığı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) projesi ile hayata geçirilen Çorum Mesleki İnovasyon Merkezini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Genel Müdür Karagöz ile Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA) tarafından yürütülen SOGEP kapsamında gerçekleştirilen Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi Projesi ile Türkiye’de ilk, dünyada ikinci olarak Çorum’da kurulan Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezini ziyaret etti.

Genel Müdür Karagöz’ün ziyareti ile ilgili açıklama yapan Çorum İl Milli Eğitim Müdürlüğü ayırca Karagöz’e Öğütme Teknolojileri Eğitim Merkezi hakkında da bilgi verdi.