İYİ Partililer Afyon’da Buluştu

Yayınlama: 28.08.2023

Iyi Partililer Afyonda Bulustu 5

İYİ Partililer Afyon’da Buluştu

İYİ Parti Çorum Teşkilatı, Afyonkarahisar’da düzenlenen Büyük Taarruzun 101. Yıldönümü etkinliklerine katıldı.

İYİ Partililer, Büyük Taarruzun 101. yıldönümünde Afyonkarahisar’ın Kocatepe beldesinde bir araya geldi. İYİ Parti Çorum İl Başkanı Erkan Yıldız, ilçe başkanları, il ve merkez ilçe yönetim kurulu üyelerinden oluşan kalabalık bir heyet, partinin Afyonkarahisar programına katıldı.

İl Başkanı Erkan Yıldız ve Çorum heyeti, Genel Başkan Meral Akşener’in mitingine katılırken, ayrıca genel merkez yöneticileriyle de görüşme imkanı buldu.

Mitingde konuşan Genel Başkan Akşener, tüm siyasi partilere, seçime ayrı ayrı girme çağrısı yaptı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in fotoğrafı ve parti bayrakları ile donatılan alanda kürsüde Büyük Taarruzun komutanı Mustafa Kemal Atatürk ile Malazgirt Savaşı’nın komutanı Alparslan’ın resimlerinin yer aldığı “Milletiyle beraber ilelebet muzaffer” sloganı dikkat çekti.

“Yeni Bir Yola Çıkmak İçin Buradayız”

Akşener, “Bugün hep birlikte buradayız, inanıyorum ki her yıl artarak burada olacağız. Yeni bir yola çıkmak için buradayız. Seçimlerin üzerinden tam 90 gün geçti. Seçim teamüllerine göre bu 90 gün önemlidir. Bu sürede biz de muhasebemizi yaptık. AK Parti, seçimlerden hemen önce milletimize birçok vaatte bulunmuştu. İlk 90 güne bakıldığında bu vaatlere bırakın yaklaşmayı, her geçen gün uzaklaştıklarını görüyoruz. Biz bu vaatleri hiçbir zaman gerçekleştirme niyetinde olmadıklarını biliyorduk ama seçim biter bitmez milletimizin elinde avucunda olanı hoyratça çekip koparmalarını da beklemiyorduk. Yapılan son maaş zamları erimeye başladı. Asgari ücret zammı daha hesaba yatmadan açlık sınırının altında kaldı. Enflasyonla mücadele edeceğiz diye başladıkları her cümle dönüp dolaşıp ‘faturayı millete keseceğiz’ diye bitiyor” ifadesini kullandı.

“İktidarın Değirmenine Su Taşıyan Etkisiz Siyaseti Reddediyoruz”

2024 yerel seçimlerinde izleyecekleri yol hakkında da bilgiler veren Akşener, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“İttifak sistemi esas olarak Türk siyasetinin dinamiklerine zarar veriyor. Partilerin kendilerine ait siyaset alanlarını gittikçe zayıflatıyor. Kutuplaşan siyaset, toplumsal ayrışmayı derinleştirip, iktidarın değirmenine su taşıyor.

İttifak sisteminde gördüğümüz en önemli sorun ve en büyük milli güvenlik açığı, ayrılıkçı yapıların sistemin içine sızma çabasıdır. Cumhuriyetimizle devletimiz ve milletimizle sorunu olan siyasi görünümlü odakların ittifakları kullanmaya çalışmasıdır. İlkesiz siyaseti reddediyoruz. Sığ siyaseti reddediyoruz. İktidarın değirmenine su taşıyan etkisiz siyaseti reddediyoruz. İttifak sisteminin bu yapısı içinde milli bir siyaset, sürdürülebilir bir başarı, milletin kazanması mümkün değildir. Bu yüzden iktidarı ile muhalefeti ile hepimizden Türk siyaseti için talep ettiğimiz, yeni anlayışın merkezi olmaya İYİ Parti olarak talibiz. Mesajı aldık, dersimize çalıştık. Siyaseti içeriden tüketen tartışma yerine bir umut yolu sunacağız. Öfkeleri, kırgınlıkları aklıselimin gücü ile aşacağız.

Yerel seçimi bir genel seçim rekabeti çerçevesinde okumadan, yerel özellikleri dikkate alarak, milletimizin iradesinin tecellisine imkan sağlayacağız.

Tüm siyasi partilere açık ve net bir çağrıda bulunmak istiyorum; hep birlikte vatandaşlarımızın siyasi tercihlerini ve yerel özelliklerini yansıtacağı bir rekabet ortamı oluşturalım. Türk siyasetinin bugün içinde olduğu siyasi pragmatizm sarmalından çıkmasını sağlayalım.” (Sümeyra Özdoğan)