Kızılay Haftası Kutlanıyor

Yayınlama: 06.11.2023

Kizilay Haftasi Kutlaniyor 3

Kızılay Haftası Kutlanıyor

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da kutlandı.

29 Ekim-4 Kasım Kızılay Haftası dolayısıyla Kızılay Çorum İl Merkezi tarafından okullarda ve pek çok noktada düzenlenen eğitim ve tanıtım çalışmaları, gençlik buluşmaları, alışveriş merkezinde de çocuklar için aktivite, yürüyüş, kurum ziyaretleri gibi etkinlikler yapıldı.

Hafta boyunca Türk Kızılay’ının önemi ve faaliyetleri çeşitli etkinliklerle öğrenci ve öğretmenlere etkinlikler ile anlatıldı.

Kızılay Haftası İlçe başkanlıkları tarafından yapılan etkinliklerle Çorum ilçelerinde de coşkuyla kutlandı.

İlçe başkanlıkları tarafından kamu kurumlarına ziyaretler ve okullarda Kızılay’ı tanıtım ve eğitim etkinlikleri düzenlendi. Çorum Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Ankara Kızılay sokağına gezi düzenleyerek Kızılay’ı daha iyi tanıma fırsatı buldu.

Çorum Kızılay,  alışveriş merkezinde iki gün süren kutlamalar çerçevesinde çocuklara balon hediyesi, boyama, palyaço, yüz boyama gibi aktiviteler düzenleyerek çocukların eğlenceli saatler geçirmelerine vesile oldu.

Çorum Kızılay İl Müdürü Tuğrul Yıldırım, çocukların başarıya ulaşmalarındaki engelleri ortadan kaldırmak istediklerini ve onlara daha sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için ellerinden gelen tüm çabayı sarf ettiklerini söyledi.

Kızılay’ın faaliyetlerini tüm öğrencilere anlatarak onlarda sorumluluk bilincini güçlendirmeye çalıştıklarını dile getiren Yıldırım, Kızılay’ın afet örgütlenmesinden kan bağışına, uluslararası yardımlardan sosyal faaliyetlere kadar geniş bir yelpazede insanlığa hizmetleriyle dünyaya rol model olduğunu ifade etti.

Kızılay’ın kurulduğu ilk günden bugüne faaliyetlerine ara vermeksizin daha güçlü ve dirençli bir toplum oluşturmak için halk sağlığını koruyup geliştirici çalışmalar yaptığını aktaran Yıldırım, “Kızılay, sadece ülkemizde değil; sınırlarımızı aşan, gönül coğrafyamızda din, dil, soy ayrımı yapmadan savaş ve doğal afetler sonrasında bütün insani ihtiyaçları karşılamaya çalışan, çıkar gözetmeksizin her şartta tüm insanlığın yardımına koşan, dünyadaki en köklü ve güçlü yardımlaşma teşkilatlarımızdan biridir. Kuruluşundan bu yana ihtiyaç sahiplerinin barınma ve beslenme gibi temel ihtiyaçlarını karşılamış, kırmızı hilalimizi tüm insanlığın yüreğine sevgiyle fedakârlıkla kazımıştır. Dünyanın neresinde bir acı varsa Kızılay’ımız orada olmuştur” dedi.