Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Yayınlama: 07.04.2023

Kizilay Kan Tugrul Yildirim

Kızılay’dan Kan Bağışı Çağrısı

Çorum Kızılay İl Müdürü Tuğrul Yıldırım kan stoklarında azalma olduğunu ve kan bağışı yapılması için vatandaşlardan destek beklediğini ifade etti.

Konuyla ilgili bir açıklama yayımlayan Çorum Kızılay İl Müdürü Tuğrul Yıldırımi hem vatandaşların hem de kamu, kurum ve kuruluşlarından kan bağışında bulunmalarını talep ederek, kan stoklarında ciddi manada azalmanın olduğunu belirtti.

Türkiye’nin zor dönemde geçtiği kış şartlarında kan bağışının çok anlamlı olduğunun altını çizen İl Müdürü Tuğrul Yıldırım , “Afetlerde ve buna benzer olaylarda kan stoklarımızın yeteri miktarda fazla olması gerekiyor. Stoklarımızın azalması risktir, bu riski el ele vererek bertaraf edelim. Bu sebeple, kurumlarımız, belli periyodlarla Kızılay’a gelerek kan bağışında bulunmaya devam edecekler. Kısa sürede kan bağışı eksikliğimizi tamamlayacağız. Tüm Çorum halkından ülkemizin yüz akı olan, dünyanın her köşesinde düşeni kaldıran, mazlumun yanında olan, sofralara bereketli kılan Kızılay’a desteklerini bekliyorum.” dedi. (Sümeyra Özdoğan)