Memur-Sen’den İsrail’e: Tahammülümüz Kalmadı

Yayınlama: 06.04.2023
Düzenleme: 06.04.2023 16:30

Fatih Okumus

Memur-Sen’den İsrail’e: Tahammülümüz Kalmadı

İsrail’in, Mescid-i Aksa’daki saldıralarına bir tepki de Memur-Sen Çorum İl Başkanlığından geldi.

Memur-Sen Çorum İl Başkanı Fatih Okumuş “Her ramazan ayında bir bahane ile Mescid-i Aksa’da müslümanlara saldırmayı âdet hâline getiren terörist devlet İsrail lanetliyoruz” dedi.

Okumuş, İsrail zulmüne karşı tüm müslümanların ses yükseltmesini isterken artık tahammüllerinin kalmadığını da savundu.

Fatih Okumuş yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Her Ramazan ayında bir bahane ile Mescid-i Aksa’da Müslümanlara saldırmayı âdet hâline getiren terörist devlet İsrail yine yanıltmadı. Saldırgan tutumunu sürdüren, ibadethanede Müslümanlara zulmeden siyonist İsrail’i lanetliyor; İsrail terörüne karşı vicdanlı insanları, tüm Müslümanları ses yükseltmeye davet ediyoruz.

İsrail güçleri, ahlaksızca, saygısızca, zorla, illegal olarak tekrar Mescid-i Aksa’yı işgal etmiş, Mescide sığınan Müslümanları şiddet kullanarak darp etmiş, ardından gece başlayıp sabaha kadar süren saldırıda, insan haklarını, hukuku hiçe sayarak yaşlı, kadın, çocuk 500’den fazla Müslüman’ı gözaltına almıştır.

Baskında silahlar kullanılmış, yangınlar çıkmış, yaralı insanların ambulansa ve hastaneye gitmeleri bile engellenmiştir. Bu, bütün Müslümanlara, insan onuruna, insan haklarına yapılmış aşağılık, kaba, barbarca bir saldırıdır. Kendi içindeki etik ve politik sıkışmaya bir çıkış yolu ararken kitlesel gösterilerle iç savaş eşiğine gelen İsrail, Mescid-i Aksa’ya saldırarak dikkatleri Filistinliler ve Müslümanlar üzerinden dışarıya, başka noktalara kaydırma oyunuyla zaman ve imkân kazanmak istemektedir.

Dayanmanın son sınırında Müslümanların, anlayışın son sınırında insanlığın tahammülü kalmamıştır. İsrail, bütün kabalığı, pervasızlığı ile sabrın tüm sınırlarını zorlamaktadır. Bu fütursuzluğa, başta bölge ülke ve halkları olmak üzere, bütün İslam dünyası ve dünya kamuoyu ‘dur’ demelidir.

Memur-Sen olarak, işgal edilmiş Filistin topraklarında kadın ve çocukları öldürerek var olmaya çalışan terör devleti İsrail’i kınıyor, lanetliyoruz” dedi. (Sümeyra Özdoğan)