‘Nefes’ Kampanyası Tamamlandı

Yayınlama: 01.03.2023

‘Nefes’ Kampanyası Tamamlandı

504 formanın satıldığı kampanyada depremzedeler için 1 milyon 512 bin lira bağış toplandı.

Çorum FK’nin depremzedeler için başlattığı “Nefes” kampanyası sona erdi. Ünlü isimlerin de bağış yaptığı kampanya kapsamında 504 formanın satışı yapıldı. Kampanyadan toplamda 1 milyon 512 bin lira toplandı.

Kahramanmaraş ve bölgesinde meydana gelen deprem felaketinin ardından afetzede vatandaşlara destek olmak amacıyla Çorum FK, “Nefes” adlı bir yardım kampanyası başlattı.

Kampanyaya ilk bağışı yapan Kulüp Başkanı Oğuzhan Yalçın, “Geçtiğimiz gülerde yaşadığımız afet sonrası yaralarımızı hep birlikte sarmaya devam ediyoruz. Bu büyük afet sonrası mağdur olan vatandaşlarımız için ‘Nefes’ kampanyası adı altında forma satışına başlamış bulunmaktayız. Kulübü devir aldığımız günden bu yana maddi bir taleple kimseye gitmedik. Kimseden de Çorum FK’ye destek verin diye bir talebimiz olması. Ancak bugün bölgede yaşayan afetzedelerin yaralarını sarmak adına, STK’lar, iş insanları, yurt dışında yaşayan hemşehrilerimiz ve bütün Çorum halkından başlatmış olduğumuz kampanyamıza şahsım ve kulübümüz adına destek olmalarını bekliyorum” demişti.

Kampanya Sona Erdi

Çorum FK’den yapılan açıklamaya göre kampanya sona erdi. Kampanya kapsamında 504 forma satışı gerçekleştirilirken, toplamda 1 milyon 512 bin lira bağış toplandı. Çorum FK, yapılan bağışların AFAD’a gönderildiğini duyurdu. Açıklamada, “Nefes’ kampanyamız sona ermiştir. Afet bölgesindeki vatandaşlarımızın yaralarını sarmak adına, kampanyamıza destek olan herkese teşekkür ederiz. Elde edilen gelir ‘AFAD’ hesabına aktarılmıştır. Yaralarımızı sarmaya hep birlikte devam edeceğiz” denildi.

Kampanyaya İrfan Can Kahveci, Salih Uçan gibi ünlü futbolcular da destek verirken, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere de destek verenler arasında yer aldı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.