O İlçeye İlk Kez Yapılacak, İhale Aralık’ta

Yayınlama: 16.11.2023

Ugurludagin Ilk Goleti Aralikta Ihale Ediliyor 2

Uğurludağ’ın ilk göleti Aralık’ta ihale ediliyor

AK Parti Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Uğurludağ Başkışla Göleti ve Sulama Projesi’nin 8 Aralık’ta ihalesinin gerçekleştirileceğini bildirdi.

Milletvekili Oğuzhan Kaya, Başkışla Göleti’nin Uğurludağ ilçesi ve bağlı köylerinde 2 bin 870 dekar tarım arazisinin kapalı borulu şebeke ile yağmurlama ve damlama sulama sistemiyle suya kavuşturulacağını belirtti.

 

Ugurludagin Ilk Goleti Aralikta Ihale Ediliyor 1Milletvekili Kaya, “Uğurludağ tarımı için büyük önem taşıyan Başkışla Göleti ve Sulama Proje ihalesi 8 Aralık tarihinde yapılacak. AK Parti iktidarında Çorum’a her alanda olduğu gibi tarım alanında da çok önemli yatırımlar yapıldı, özellikle de çiftçinin, kırsal bölgelerin gelirini artırabilmesi, refah seviyesini yükseltebilmesi için sulu tarıma büyük önem verdik. Bu projelerden biri de Uğurludağ ilçemizde bulunan Başkışla Göleti ve Sulama Projesidir. Geçimini tarım ve hayvancılıkla sağlayan Uğurludağ’ımız için son derece önemli olan Başkışla Göleti ve Sulama Projesi’ni Uğurludağlı hemşehrilerimizin talepleri doğrultusunda yakından takip ederek,  yatırım programına aldırmıştık. Şimdi de 8 Aralık tarihinde ihalesini gerçekleştireceğiz” dedi.

Kaya, 8 Aralık 2023 tarihinde ihalesi yapılacak Başkışla Göleti’nin 750 iş gününde bitirileceğini de sözlerine ekledi.