Şahiner: Başka Vatanımız Yok

Yayınlama: 24.05.2023

Şahiner: Başka Vatanımız Yok

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mülteci sorununa dikkat çekti, “20 sene sonra tüh dememek için ‘Uyanın’ artık. Bizim Başka vatanımız yok” dedi.

Suriyelilerin doğum oranlarının Türklerin 3 katı olduğunu vurgulayan Başkan Şahiner, “Önümüzdeki yıllarda daha da artacağı anlaşılan küresel ısınma kaynaklı göçlerle yükümüz daha da ağırlaşacak ve hiç dayanılmaz hale gelecek” diye konuştu.

“Vatan Elden Gidiyor”

Soruşturmalara, baskılara rağmen Sungurlu’yu Suriyelilerin istila etmesine ve huzurun bozulmasına asla müsaade etmediklerini ifade eden Başkan Şahiner, “İzin verseydik Alaca’nın, Çorum’un ve diğer şehirlerin yaşadığı sıkıntıları yaşardık. Dik durduk, asla ve asla bu konuda taviz vermedik” ifadesini kullandı.

“Gönüllü gidecekler” denilerek Türk halkının kandırıldığını dile getiren Başkan Şahiner, “Vatan elden gidiyor. Milliyetçi, ülkücü, vatansever geçinenler; ‘Bu mu sizin vatan sevginiz? 20 sene sonra tüh mü diyeceksiniz. Uyanın artık, bizim başka vatanımız yok. Araplaşmadan kurtulup, Türk kimliğine tekrar bürünmemiz gerekiyor. Bu iktidarın tercihi ve politikası da Türklüğü, Türk kelimesini yok etmek. Tekrar düşünüp, oyunuzu vatan, millet ve çocuklarımızın geleceği için kullanmamız gerekli” dedi.

“Hiçbir Zaman Alparslan Türkeş’in Yolundan Ayrılmadık”

Şahiner, açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Bizler Ülkücü terbiyesi aldık. Başbuğ Alparslan Türkeş’in rahmetli olmadan 3 saat önce nasihatlerini aldık, elini öptük, yolundan ayrılmadık. ‘Milliyetçiliği ayaklar altına aldık’ diyenlerle, “T.C.” ibaresi kaldıranlarla, andımızı yasaklayanlarla, Aponun kardeşini TRT’ye çıkartanlarla, Habur’da seyyar mahkeme kurup, teröristin ayağına hâkim, savcı götüren, özel karşılama töreni düzenleyenlerle, polis katili Hizbullah ile seçime girenlerle karşı dik durduk, savunanları ise sildik. Bu vatan, Sinan Oğan gibi dününü satanların, unutanların değil, Başbuğ Alparslan Türkeş’in çocuklarının yoludur.” (Haber Merkezi)