Şahiner: Depremzedelere Kapımız Sonuna Kadar Açık

Yayınlama: 27.02.2023

Şahiner: Depremzedelere Kapımız Sonuna Kadar Açık

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Depremzedelere kapımız sonuna kadar açık. Bu süreci birlikte atlatacağız, yaraları birlikte saracağız” dedi.

Sungurlu Belediyesi, depremin meydana geldiği 6 Şubat tarihinden itibaren yaptığı yardım kampanyaları ve ekipleriyle beraber bölgeye büyük destek verdi. Sungurlu halkının destekleriyle toplanan yardımlar, ivedilikle tırlarla deprem bölgesine ulaştırılmıştı. Hatay’a arama kurtarma ekibi gönderen Sungurlu Belediyesi, ayrıca Hatay’a 10 bin kişilik aşevi kurmuş, günlerce depremzedelere sıcak çorba ve yemek ikramında bulunmuştu. Sungurlu Kadın Kültür Merkezi’ne kurduğu ‘Hayır Çarşısı’ ile de ilçeye yerleşen depremzedelerin ihtiyaçlarını karşılayan Sungurlu Belediyesi, son olarak ise ‘Çadırkent’ kurulumu için kampanya başlatmış, toplanan yardımlarla Hatay İskenderun’a Çadırkent kurmuştu.

“Elimizden Geleni Yapmaya Devam Edeceğiz”

Bu zor günlerin birlik içerisinde atlatacağına olan inancını dile getiren Başkan Şahiner, “Allah’tan bir daha böyle afetleri bizlere yaşatmaması için duacıyız. Depremzede ailelere kapımız sonuna kadar açık. Deprem mağduriyeti ile ilçemizde misafir ettiğimiz ailelerimizin acil ihtiyaçlarını karşılarken, Kadın Kültür Merkezi’nde, gönüllülerimiz hem de personelimiz, çok nazik ve titiz davranarak, misafirlerimizin ihtiyaçlarını karşılıyor. Küçüğünden büyüğüne depremzede kardeşlerimiz için elimizden ne geliyorsa yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Şahiner’den Teşekkür

Deprem sürecinde giden yardım araçlarının halkın gönlünden geçtiği gibi hakkıyla yerine ulaştırıldığına da dikkat çeken Başkan Şahiner, “Gönlünün zenginliğini depremzedeler için paylaşanlara, emektar kadınlarımıza, kocaman yürekli çocuklara, tırlarıyla sevkiyat için bedelsiz çeken, hiçbir maddiyat gözetmeden, hatta mazot parasını bile istemeyen hemşerilerime, az çok demeden ‘bu da benden olsun’ deyip seferber olan herkese maddi ve manevi desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. El ele bu süreci birlikte atlatacağız, yaraları birlikte saracağız” diye konuştu. (

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.