Şahiner’den ‘Siyaseti Spora Alet Etmeyin’ Uyarısı

Yayınlama: 19.10.2023

Sahinerden ‘Siyaseti Spora Alet Etmeyin Uyarisi 1

Şahiner’den ‘Siyaseti Spora Alet Etmeyin’ Uyarısı

Abdulkadir Şahiner’den zehir zemberek sözler…

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, geçtiğimiz gün oynanan bir spor müsabakasındaki hakem tutumları nedeni ile çok sert bir açıklama yaptı.

Sungurlu Belediyespor kız voleybol takımının, Osmancık Belediyespor’a yenildiği maç üzerinden AK Partililere yüklendi.

Sungurlu Belediyesi kız voleybol takımının hakemlerin tutumu yüzünden kaybettiğini savunan Şahiner, Osmancık’ın AK Partili belediye olduğu için kayrıldığını iddia ederek ötekileştirme vurgusu yaptı.

“AKP’li yönetici ve hakemlerin olduğu ortamda spordan hayır gelmez” diyen Şahiner, takımlarını çekebileceğini söyledi.

“Hakemlerin Taraflı Yönetimi Yüzünden …”

Abdulkadir Şahiner konu ile ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Sungurlu Belediyespor kız voleybol takımımızın Osmancık Belediyespor kız voleybol takımı ile oynadığı müsabakayı hakemlerin taraflı yönetimi yüzünden 3-2 kaybettiğimizi öğrendim.

Spora ve sporcuya her zaman destek veren, özellikle Çorum Futbol Kulübümüzün hep yanında olan belediyemizi siyasette ötekileştirdikleri gibi sporda da ötekileştirmeye çalışan bu şerefsizce yönetimi lanetliyorum.

“Uyarıyorum!”

Buradan takımlarımıza hakem tayin eden mercileri uyarıyorum, bir daha kızlarımızın hakkını yer, onları üzerseniz karşınızda beni bulursunuz. Yönetici ve hakemlerin AKP’li olduğu bir ortamda yapılan spordan hayır gelmez, amacınız siyaset yapmak ise ve bu tutumu sürdürmeye devam ederseniz tüm takımlarımızı çekerim.

Çorum Mülki İdare Amirlerinede duyurumdur sporda siyaset olmaz, yapılan her haksızlığa tepkim daha sert olur bu böyle biline. (Sümeyra Özdoğan)