Sakarya, Deplasmanda Altay’ı Mağlup Etti

Yayınlama: 30.10.2023
Düzenleme: 30.10.2023 15:37

Sakarya Deplasmanda Altayi Maglup Etti 1

Sakarya, Deplasmanda Altay’ı Mağlup Etti

Trendyol 1. Lig’in 10. haftasında Altay, konuk ettiği Sakaryaspor’a 2-1 mağlup oldu.

  1. dakikada ceza sahası dışı sol çaprazdan Tolga’nın kullandığı serbest vuruşta, kale önünde Paixao kafayla topu ağlara gönderdi. 1-0
  2. dakikada Roshi’nin arka direğe ortasında Kassongo kafayı vurdu ve top kalenin sağından dışarı çıktı.
  3. dakikada Roshi sağ kanatta aldığı topu arka direğe koşu yapan Del Valle’ye verdi. Del Valle, topu kontrol ettikten sonra kaleye şutunu attı ve skoru eşitleyen golü kaydetti. 1-1
  4. dakikada sağ kanattan Murat’ın ortasında Deniz topu kafasıyla Tolga’nın önüne indirdi. Tolga’nın şutu rakibinin müdahalesiyle kornere çıktı.
  5. dakikada Burak Süleyman ceza sahasına koşu yapan Murat’a topu verdi ve Murat da gelişine vuruşunu yaparak meşin yuvarlağı filelerle buluşturdu. 2-1.

Maçın Ardından

Altay Teknik Sorumlusu Mustafa Ati Göksu, “Mutlaka kazanmak istiyorduk ve ilk 45 dakika oynadığımız oyunla 3 puan için oynadığımızı gösterdik. İkinci yarı 60’dan sonra durakladık fakat yine de kazanmak için pozisyonlarımız var. Altay olarak alt sıralardan üst sıralara çıkmak istiyoruz. Futbol değişken bir oyun ve yenildik, üzgünüz. Bundan sonraki maçlarda ilk yarı oynadığımız oyunu her yerde göstererek puanlar alıp önümüze bakacağız” diye konuştu.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Sakaryaspor Teknik Sorumlusu Turgay Karslı, “İlk yarıda kazandığımız pozisyonlar bizi ilk 10 dakikada 1-0, 2-0 sıfır veya daha farklı sonuçlarla öne geçirebilirdi ama olmadı. Bir ara oyunu bocaladık. Çok yüksekte oynanan oyun bir türlü aşağıda ayağı yere indiremedik. Onu toparlamaya çalışırken kaza diyelim, bir gol yedik. Tabii içeriye de bu golle girince de zaman zaman oyuncularda düşüşler yaşandı. Ama biz biliyorduk. Buraya rakip için neleri planlayabiliriz alternatifi düşünebiliriz. Hepsini zaten planlamıştık. İçeriye girdiğimizde oyuncularımızla alanları nasıl kapatacağımızı, rakibi nasıl oyundan düşüreceğinizle ilgili ikinci ve üçüncü planlarımızı devreye soktuk. Zamanında yaptığımız oyuncu değişikliğiyle de sonuca ulaşmakta çok da zorluk çekmedik” diye konuştu. (İHA)