Şimşek ‘Vergisiz Telefon’ Projesiyle İlgili İlk Kez Konuştu

Yayınlama: 27.08.2023

Cekilis Dolandiriciligi Telefon Kazandim Diye Sevindi 30 Bin Liradan Oldu Wjarj9V7

Şimşek ‘Vergisiz Telefon’ Projesiyle İlgili İlk Kez Konuştu

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaadi olan üniversite öğrencilerine “vergisiz telefon” projesi hakkında ilk kez konuştu. Proje kapsamında 15 model üzerine çalışma yapıldığını belirten Şimşek, “Türkiye’de yerli üretim yapan firmalar dahil edilecek. Bunu yaparken aynı zamanda cari açığı da düşünmemiz gerekiyor” dedi. Öte yandan üniversitelilere vergisiz satılması planlanan telefon modelleri de basına sızdı.

Hazine Ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçim vaatlerinden biri olan ve üzerinde çalışmaların yürütüldüğü üniversite öğrencilerine vergisiz telefon projesi hakkında ilk kez konuştu. Bakan Şimşek, “Türkiye’de yerli üretim yapan firmalar dahil edilecek. Bunu yaparken aynı zamanda cari açığı da düşünmemiz gerekiyor” dedi. Şimşek ayrıca proje kapsamında 15 model üzerine çalışma yapıldığını belirtti.

Bakan Şimşek İlk Kez Konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçim döneminde üniversite öğrencilerine yönelik bir defaya mahsus vergisiz ve telefon satışı vaadinde bulunmuştu. AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda da gündeme gelen vaatle ilgili olarak sorulara yanıt veren ve konuyla ilgili olarak ilk kez konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, proje kapsamında 15 model üzerine çalışma yapıldığını ifade etti.

“Cari Açıktan Dolayı Türkiye’de Üretim Yapanlar Tercih Edilecek”

Bakan Şimşek, günlerdir devam eden yerli üretim tartışması hakkında, “Türkiye’de yerli üretim yapan firmalar dahil edilecek. Bunu yaparken aynı zamanda cari açığı da düşünmemiz gerekiyor. Cari açıktan dolayı Türkiye’de üretim yapan firmalar bu kapsama dahil edilecek. 60 milyar dolar cari açığımız var, bunu düşünerek hareket edeceğiz” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı ile çalışmalara başlanan projenin önümüzdeki günlerde yapılacak ilk kabine toplantısında değerlendirileceği öğrenildi. (Haber Merkezi)