Starbucks’ta Yer İşgal Ettiler

Yayınlama: 27.10.2023
Düzenleme: 27.10.2023 17:32

Starbuck

Starbucks’ta Yer İşgal Ettiler

AK Parti Gençlik Kolları, sabah saatlerinde Starbucks’ın Türkiye’deki tüm şubelerinde Filistin atkılarıyla eş zamanlı yarım saatlik “yer kapatma eylemi” gerçekleştirdi.

AK Parti Çorum Gençlik Kolları İl Başkanlığı da, Filistin’de yaşanan soykırıma ve bu soykırımda Starbucks’ın İsrail’e verdiği desteğe tepki olarak Starbucks’ın Çorum’daki şubesinde “yer kapatma eylemi” gerçekleştirdi.

AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı Muhammed Fatih Temur, eylemi “Say Stop” sloganı ve Filistin atkılarıyla gerçekleştirdiklerini söyledi. Bombalarının hedefine çocukları, kadınları, hastaneleri ve tüm sivilleri koyan işgalci İsrail’e karşı Filistin halkının onurlu özgürlük mücadelesini destekleyeceklerini dile getiren Temur, “Bugün AK Gençlik, tüm Türkiye’de en güçlü ve en organize gençlik teşkilatı olduğunu bu büyük eylemle birlikte göstermiştir. Bu gücümüz her zaman barışçıl amaçlarla, ülkemizin birliği ve bütünlüğü adına kullanılacaktır. AK Gençlik ailesi, İsrail’in vahşet boyutunda saldırılarını sürdürdüğü bu günlerde gerek İsrail’e gerekse tüm destekçilerine SayStop demek üzere eylemlerine devam edecek” ifadelerini kullandı.

Eylem Sonrası Yerli ve Milli Kafede Kahve İçtiler

AK Parti Çorum Gençlik Kolları üyeleri, ABD’li kahve zinciri Starbucks’ın Çorum’daki şubesinde “yer kapatma eylemi” yaptıktan sonra Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’ın daveti üzerine belediyenin yerel kahvecisinde Türk kahvesi içti.

Belediye Başkanı Aşgın da gençlik kolları üyelerini, sosyal medya hesabı üzerinden Çorum Belediyesine ait Velipaşa Kahvecisi’ne davet etti.

Temur ve gençlik kolları üyeleri, Starbucks şubesindeki eylemi tamamladıktan sonra daveti üzerine tarihi Velipaşa Hanı’ndaki Velipaşa Kahvecisi’nde Aşgın ile bir araya geldi.

Aşgın ve gençlik kolları üyeleri, burada Türk kahvesi içerek Filistin’de yaşananları değerlendirdi.

Aşgın, eylemlerinden dolayı gençlerle gurur duyduğunu söyledi.

Gençlerin Filistin’deki zulme sessiz kalmamasının anlamlı olduğunu vurgulayan Aşgın, “Gençler, yaptıkları eylemle Filistin halkının yanında olduklarını gösterdiler. İsrail’in savaş suçu işlemekten vazgeçmesi gerekir. O bölge Osmanlı döneminde olduğu gibi tekrar barış ve huzur diyarı olacak. Bu anlamda hepimiz Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’a bakıyoruz.” dedi.

Temur ise İsrail’in saldırılarına tepki göstermek için 81 ilde eylem yaptıklarına işaret ederek “Türkiye genelindeki Starbucks şubelerinde yaklaşık 30 bin gençle eylem yaptık. Eylemlerimiz İsrail bu vahşeti durdurana dek devam edecek. Filistinli kardeşlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu. (AA)