Süt Toplama Hizmet Ağı İki Katına Çıktı

Yayınlama: 18.04.2023

Sut Toplama Hizmet Agi Iki Katina Cikti 2

Süt Toplama Hizmet Ağı İki Katına Çıktı

Çorum İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olağan mali genel kurul toplantısı yapıldı.

15 Nisan 2023 tarihinde Çorum İli Damızlık Sığır Yetişticileri Birliğinin mali genel kurul toplantısı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. Birliğin Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Kaya ve Yönetim Kurulu Üyeleri ve birlik üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Satış Ve Toplama İki Katına Çıktı

Açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı Yılmaz Kaya birliğin faaliyetleri hakkında üyelere bilgi verdi. Süt satışı ve süt toplama hizmetlerinde göreve geldiği günden bu tarafa 20 bin ton toplanan süt miktarını 40 bin tona yükselttiklerini ve süt toplama hizmet ağını iki katına çıkardıklarını söyledi.

Birlik Binası Ve Süt Toplama Merkezi

Kaya; birlik hizmet binası için alınan arsaya temel atıldığını, birliğin hizmet binası ve süt toplama merkezini en kısa sürede tamamlayacağını ve hizmete açacağını söyledi. Yeni binada sadece süt toplama merkezi değil üretim fazlası sütü işlenerek birliğin satış mağazalarında ürün olarak satışa sunulacağını söyledi.

DOKAP’tan Hibe Alımı

Kaya, 2023 yılında DOKAP’a sunulan proje ile 50 adet hibe alınacağını, süt soğutma tankını birlik bünyesine kazandıracaklarını söyleyerek alınan tanklarla süt toplama ağının daha da artarak süreceğini bildirdi.

Hanımeli Mağazaları Artıyor

Başkan Yılmaz Kaya, Hanımeli satış mağazalarının sayısının 5’ten 6’ya çıkaracaklarını ve sayının daha da artıracağını söyledi.

Başkan Kaya “Birliğimiz tarafından yapılan projelere desteklerinin esirgemeyen başta sayın Valimiz Mustafa Çiftçi’ye, sayın vekillerimize, sayın belediye başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a, İl Tarım ve Orman Müdürümüze, İl Özel İdaresi Meclis Başkanı ve üyelerine ve DOKAP Kalkınma İdaresi Başkanına birlik üyeleri adına teşekkür ederim” dedi.

Mali genel kurul toplantısının birliğe hayırlı uğurlu olmasını dileyen Yılmaz Kaya’nın konuşmasının ardından gündem maddeleri genel kurulda görüşerek karara bağlandı.

Mali Genel Kurul Toplantısı gündem maddelerinin görüşülmesi sonrası dilek ve temenniler ile sona erdi. (Zahide Yasemin Özden)