Tam: Hiçbir Maç Kolay Olmayacak

Yayınlama: 16.04.2023
Düzenleme: 16.04.2023 17:12

Sure Ilerledikce Gereksiz Stres Olduk

Tam: Hiçbir Maç Kolay Olmayacak

Çorum FK Teknik Direktörü Tahsin Tam ligin son döneminde hiçbir maçın kolay olmayacağını söylerken, maç maç düşünerek yollarına devam ettiklerini açıkladı.

Çorum FK’nin Bayburt Özel İdarespor’u 2-0 yendiği maçın ardından açıklamalarda bulunan Tahsin Tam, galip geldikleri maçı değerlendirdi. Bu hafta içi oynanacak İnegölspor maçına da değinen Tam, bu maça da Çorumlulara desteğe çağırdı.

Bayburt karşısında farkı kaçırdıklarını vurgulayan Tam, maçın ilk yarısında tutuk ama 2’nci yarısında daha etkili oynadıklarını söyledi.

Çorum FK’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda Tahsi Tam şu cümlelere yer verdi:

Ligin son dönemde hiç bir maç kolay olmayacak.

Maçın ilk bölümünde oyun üstünlüğünü sağlamakta zorlandık. İlerleyen dakikalarda üst üste ataklar yaparak pozisyonlar yakaladık. Bu süre zarfında rakibe pozisyon vermedik ve topa sahip olduk.

İkinci yarıya daha baskılı başladık. Golü bulduktan sonra rakibin direncini kırdık. Son bölümde tamamen kontrolü elimize aldık ve maçtan galip ayrılmayı başardık. Girdiğimiz pozisyonlar ve direkten dönen toplar gol olsaydı daha farklı bir galibiyet yaşayabilirdik.

Maç maç düşünerek yolumuza devam ediyoruz. Çarşamba günü oynayacağımız İnegölspor maçında tüm Çorum halkını bizi desteklemeye davet ediyoruz. (Zahide Yasemin Özden)