Tarihi Meydan’da İnceleme

Yayınlama: 06.11.2023
Düzenleme: 06.11.2023 15:35

Tarihi Meydanda Inceleme 1

Tarihi Meydan’da İnceleme

Çorum Belediyesi tarafından Ulu Cami ve çevresinde yapımına başlanan Tarihi Çorum Meydanı Projesi’nde çalışmalar devam ediyor.

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, geçtiğimiz günlerde beraberinde belediye yöneticileriyle birlikte Tarihi Çorum Meydanı Projesi’nde çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Aşgın, “Vakti, saati olur mu hiç Aşgınan çalışmanın. Çorum ve Çorumlu için gece-gündüz, Cumartesi-Pazar, 7/24 çalışmaya devam” dedi.

Öte yandan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, belediyenin geçtiğimiz günlerdeki tanıtım toplantısında projeyle ilgili şu bilgileri vermişti:

“Projemiz muazzam bir proje. 2-3 yıl önce deselerdi ki Ulu Cami’nin etrafı açılacak ve oradaki bankalar yıkılacak, meydan yapacağız deseler gülümserdik. El ele gönül gönüle verip yıktık ve projemizde çalışmalar devam ediyor. Bu yıl sonu itibariyle 5 bin 600 metrekarelik kısmı tamamlıyoruz. Veli Paşa Hanı’nın önündeki dükkanların kamulaştırmasını tamamladık ve proje bitene kadar çalışmalara devam edeceğiz. Saat Kulesi’nin etrafının yıkıldığı, çıkışın olduğu ama girişin olmadığı güzel bir meydan olacak.”