TÜGVA’da Kıyıklık, Güven Tazeledi

Yayınlama: 15.08.2023

Tugvada Kiyiklik Guven Tazeledi 7 Enes Kayabasi

TÜGVA’da Kıyıklık, Güven Tazeledi

Türkiye Gençlik Vakfı Çorum Şubesi’nin 4. Olağan Genel Kurulu ve Yaz Okulu Kapanış Programı gerçekleştirildi. Genel kurulda mevcut İl Temsilcisi Bahadır Kıyıklık güven tazelerken, yaz okulundan mezun olan öğrenciler doyasıya eğlendi.

Türkiye Gençlik Vakfı Çorum İl Temsilciliğinin 4. Olağan Genel Kurulu ile Yaz Okulu Kapanış Programı bir arada yapıldı. Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen programlara, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Çağlar, TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Kayabaşı TÜGVA yöneticileri, yaz okulundan kurs alan öğrenciler ile aileleri katıldı.

“TÜGVA Mücadelesi İnsaniyet Mücadelesidir”

TÜGVA Genel Başkan Yardımcısı Enes Kayabaşı, TÜGVA’nın mücadelesinin insaniyet, ahlakiyet mücadelesi olduğuna dikkat çekti. Vakfın 10. Yılını kutladıklarını belirten Kayabaşı, “Genel Kurulumuzun şehrimize hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum. Türkiye Gençlik Vakfının Mücadelesi Hakkaniyet mücadelesidir. Türkiye Gençlik Vakfının mücadelesi insaniyet mücadelesidir. Türkiye Gençlik Vakfının mücadelesi ahlakiyet mücadelesidir. TÜGVA Çorum teşkilatımız yaptığı çalışmalarla güzide bir teşkilatımız olmuştur. Biz TÜGVA olarak gençlerin olduğu her alanda faaliyetler yapıyoruz. Türkiye Gençlik Vakfımız 10. yılını kutluyor. TÜGVA olarak çeşitli birimlerimizle genç kardeşlerimize hizmet vermeye devam ediyoruz. Yaptığımız etkinliklerle gençlerin sosyal, kültürel, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sağlamaya gayret ediyoruz. Milli ve manevi değerlerle bezenmiş yeni nesil bir gençlik hareketiyiz” ifadelerini kullandı.

2023, 2053 ve 2071 vizyonları doğrultusunda mücadelelerine devam edeceklerini vurgulayan Kayabaşı, “Bu doğrultuda genç kardeşlerimizi yetiştirmek için mücadele ediyoruz. Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023, 2053, 2071 vizyonları doğrultusunda var gücümüzle çalışıyoruz. Hareketimiz, davamız her geçen gün büyüyerek devam edecek. Genel merkez olarak tabiri caizse tankımızla topumuzla tüfeğimizle Bahadır kardeşimizin arkasındayız. Her daim Bahadır kardeşimizi ve Çorum teşkilatımızı destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

Daha sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ise “Şu tablo mükemmel bir tablo şu tablo çok güzel bir tablo. Türkiye yüzyılını Cumhurbaşkanımızın boşuna söylemediği bu yüzyılın Türkiye yüzyılı olması için geriden çok güçlü bir gençliğin geldiğini, bu gençliğin Allah’ın izniyle o dava kalesine son taşı koyacağının işareti bu görüntü. Bu görüntünün mimarları Enes başkanı, Bahadır başkanı, TÜGVA’yı gönülden tebrik ediyorum. Onlar için güçlü bir alkış sizden istirham ediyorum.  Allah’ın izniyle bu güçlü ses Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde dosta güç düşmana korku salmaya devam edecek. Genel kurulumuz hayırlı olsun kapanış programınız hayırlı olsun. Yarınlarımız aydınlık olsun, durmak yok yola devam” dedi.

“Her Bir Genç Kardeşimize Ulaşacağız”

TÜGVA Çorum İl Temsilcisi Bahadır Kıyıklık ise Çorum gençliği için çalışacaklarını ifade ederek, “Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi 2053 ve 2071 vizyonlarını oluşturma ve hayata geçirme vazifesi biz gençlere emanettir. Bu emanete sahip çıkma şuuruyla, yaptığımız çalışmaların manasıyla, uykusuz gecelerimizin zuhuruyla, ecdadımızın kutlu davasıyla yoğrulan teşkilatımız, Türkiye yüzyılı arifesinde Yeni bir heyecan ve yeni bir ufukla Çorum gençliği için gecelerini gündüze katacaktır. Güçlenen teşkilatımız ile Çorum sathında her bir genç kardeşimize ulaşacağız” dedi.

Bu milleti değerlerinden koparmaya çalışanların her zaman karşısında olacağını vurgulayan Bahadır Kıyıklık, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Çizgimiz belli, duruşumuz nettir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davasına ufak tefek hesaplar yapmadan, Elif gibi dimdik sahip çıkmak boynumuzun borcudur. Anlık heveslerle, anlık akımlarla, menfaatlerin çakışmadığı durumlarla asla duruşumuzu bozmayız. ULÜ’L U Emre İtaat farzdır ayet-i kerimesiyle ile son nefesimize kadar bu davanın bir neferi olmaya devam edeceğiz. Yıllardır Rıza-ı İlahi Düsturuyla gençlerimiz için koşturduk ve koşturmaya devam edeceğiz. Hayalimizde dahi, verdiğimiz mücadeleden asla geri adım atmayı düşünmedik. Bu vatanın aziz gençlerini dinsizleştirme, milliyetsizleştirme, cinsiyetsizleştirme çalışmalarını yapanların her daim karşısında olacağız. Çorum’da kreş öğrencilerinden, ortaokula, ortaokuldan, liseye, liseden üniversiteye, üniversiteden çalışan gençliğe kadar her alanda gençlerimize ulaştık ulaşmaya devam ediyoruz. Memleketimizde dokunulmadık genç bir genç kardeşimiz kalmayana kadar mücadelemize devam edeceğiz. Ne yaptıysak memleketimiz için yaptık. Ne yaptıysak Daha müreffeh bir Türkiye için yaptık.”

Genel kurul, plaket takdiminden sonra Yaz Okulu Kapanış Programı ile devam etti.

Hünerlerini sergileyen öğrenciler, gün boyunca doyasıya eğlendi. (Zahide Yasemin Özden)