‘Türkiye’ye Sözümüz Var’

Yayınlama: 12.04.2023

‘Türkiye’ye Sözümüz Var’

Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet Damar “Sözümüz var” başlığı ile yaptığı açıklamada Türkiye’de adalet, demokrasi, barış, sevgi ve hoşgörünün olduğu; kardeşliğin kol gezdiği bir Türkiye sözü verdi.

Yaklaşan 14 Mayıs seçimleri öncesinde Millet İttifakına dahil olan Demokrat Parti’nin Çorum İl Başkanı Ahmet Damar bir açıklama yaptı.

Partisinin Türk siyasetindeki önemine değinen Damar; partisinin, ülke zor duruma düştüğü zaman sorumluluktan kaçmadığını söyledi.

Dahil oldukları millet ittifakında kendisine haksızlık yapıldığını da savunan Damar, yine de ülkelerine verdikleri sözden dolayı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olup mecliste çoğunluğu elde edeceklerini söyledi.

Demokrat Parti İl Başkanı Ahmet Damar’ın açıklaması şu şekilde:

Demokrat Parti, 7 Ocak 1946’da kurulan, kurulduğu yıl yapılan seçimlerde azınlıkta kalıp dört yıl sonra yapılan seçimlerde (14 Mayıs 1950) 27 yıllık tek parti dönemini sona erdiren, 14 Mayıs 1950’den 2000 yıllara kadar çeşitli isimlerde Türk siyasetinde ilkleri başarmış ve siyasete yön vererek Türkiye’nin her karış toprağında ayak basmadık yer bırakmamıştır. 2000’den sonra gelen; kendini pazarlamak, mevki makam peşinde olan idareciler partiyi bitirmişler. 6 Mayıs 2012’de görevi devralan Gültekin Uysal, etrafındaki arkadaşları ve yöneticiler, kendi özverili çalışmalarıyla partiyi 14 Mayıs 2023 seçimlerine taşımışlar.

Millet İttifakına katılıp halkın, ülkenin yeniden demokrasiye, hukuka, adalete, halkın barış ve birlikteliği için dimdik ayakta durmuş adeta millet ittifakının kalesi olmuş ve hatta Cumhurbaşkanlığı adaylığında  Sayın Kılıçdaroğlu’nun adını zikreden ilk lider olmuştur. Niçin olmuştur? Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik bunalım, adaletin yok olması, ötekileştirmenin ayrıştırmanın hat safaya ulaştığı, göçmenlerin yol geçen hanı olduğu bir ülke durumuna geldiği, akşam yatıp sabah kanunu değiştiği yani bir derebeylik ülkesi durumuna gelen vatanımın kurtulması açışından her aşamada ittifakın arkasında dimdik durmuştur çünkü Demokrat Parti ülke zor duruma düştüğü zaman sorumluluktan kaçmaz. Malı ile canı ile taşın altına elini koyar, yıllardır olduğu gibi …  Yalancıktan vatanı sahiplenenler gibi değil, Menderes gibi.

Millet ittifakında Demokrat Parti’ye haksızlık yapılmış mıdır? Evet yapılmıştır tüm kamuoyunun bildiği gibi ama bizim milletimize sözümüz var. Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı, Millet ittifakı da mecliste Demokrat Parti paydaşlarıyla çoğunluğu alacaktır.

Sözümüz var bu ülkede adalet, demokrasi, barış, sevgi ve hoşgörünün olduğu; kardeşliğin kol gezdiği bir Türkiye olacaktır. (Zahide Yasemin Özden)