Ulaşımda Ödeme Kolaylığı Arttı

Yayınlama: 06.09.2023

Ulasimda Odeme Kolayligi Artti 1

Ulaşımda Ödeme Kolaylığı Arttı

Çorum’da ulaşım ödemesi artık Papara ile de yapılabilecek.

Papara, akıllı şehirler ve fintek sektörlerinde faaliyet gösteren Asis Elektronik ile iş birliğine giderek ulaşım kartı yükleme çözümünü devreye aldı. Şirketten yapılan açıklamaya göre, akıllı ulaşım sistemleriyle Türkiye’nin 23 şehrinde toplu ulaşımı dijitalleştiren Asis Elektronik ile Papara arasında yapılan entegrasyon sayesinde, Papara’nın Ulaşım Kartları adımından 23 şehirde daha ulaşım kartı yüklemesi yapmak mümkün hale geldi.

Papara’nın Asis Elektronik iş birliğiyle ödemeler menüsüne eklediği Ulaşım Kartları adımında yer alan ve kullanıcıların 7 gün 24 saat ulaşım kartı yüklemesi yapabilecekleri şehirler, Adıyaman, Ağrı, Aydın, Balıkesir, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Hatay, Mersin, Kütahya, Malatya, Manisa, Muş, Sakarya, Samsun, Siirt, Trabzon, Van, Karaman, Batman, Iğdır, Şanlıurfa ve İzmir olarak sıralandı.

Bu sayede Aykart, Balkart, Dicle Kart, Diyarkart, Samkart, Kart54, İzmirimkart gibi akıllı ulaşım kartlarına bakiye yüklemek için yükleme ve dolum noktalarına, büfelere gitme zorunluluğu ortadan kalktı.

Verilen bilgiye göre, kullanıcılar, sahip oldukları ulaşım kartını kart numarası bilgisini kullanarak Papara’ya ekleyebiliyor.

Kullanıcıların verdikleri yükleme talimatı tutarı, kartların ulaşım kartı kullanılan bir toplu taşıma aracındaki cihaza veya akıllı yükleme noktasına okutulmasıyla aktif hale geliyor ve karta yükleniyor. Kullanıcılar, sık yükleme yaptıkları tutar ve kartları, “Ödemeler” menüsünün en üstünde görüyor ve bu sayede kart yükleme süreçleri de kısalıyor. (AA)