Vali Çiftçi’den Veda Mesajı

Yayınlama: 18.08.2023

Vali Ciftciden Veda Mesaji 2

Vali Çiftçi’den Veda Mesajı

Çorum’da yaklaşık beş yıl Valilik yapan Mustafa Çiftçi, kentten ayrıldıktan sonra Çorum halkı için bir veda mesajı yayımladı.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Vali Mustafa Çiftçi, şunları söyledi:

“Yaklaşık 5 yıl süren Çorum Valiliği görevimi tamamladım ve bugün “Güzel Belde ve Güzel İnsanlar Diyarı” Çorum’dan gönül huzuruyla ayrıldım.

‘Vedâlar gözden sevenler içindir; çünkü gönülden sevenler hiç ayrılmazlar’ demiş Hz. Mevlana. Çorum’dan sadece fiziki olarak ayrılıyorum, kalbimi ve gönlümü Çorum’da bırakıyorum.

Ben bu şehrin küçüğünü-büyüğünü, yetimini-öksüzünü, gazilerini-şehit ailelerini, amirini-memurunu, hasılı toplumun tüm renklerini, kesimlerini  gönülden ve ayrıma tabi tutmadan sevdim. Tevazu, gayret ve samimiyetle hizmet etmeye, riyasız, kibirsiz insanları kucaklamaya, ilişki kurmaya gayret ettim. ‘Yaradılanı severiz, yaratandan ötürü’ düsturu uyarınca herkese önyargısız, hak ve adalet temelinde muamele etmek için çabaladım. Kimseye malından-mülkünden, makam ve mevkisinden, toplumsal statüsünden dolayı ayrımcılık yapmamaya itina gösterdim.

İlk geldiğimde, bir gün bu makamdan ayrılırken iz ve eser bırakmaya, insanların duasını, Cenab-ı Hakk’ın da rızasını kazanmaya talip olduğumuzu, dünyanın ve makamların gelip-geçici olduğunu hep hatırda tutacağımızı ifade etmiştim. Bugün artık ayrılış vakti, bugüne kadar yaptıklarımla/yapamadıklarımla, icraatlarımla görevimi noktaladım, bundan sonra takdir ve değerlendirme Aziz Çorumluların olacaktır.

Duam ve niyazım odur ki, inşallah bu kadim Anadolu şehri, daha güzel hizmetlerle tanışır, bugünden daha iyi seviyelere gelir, insanları daha mutlu ve müreffeh olur.

Çorum’a kalbimi ve muhabbetimi bırakırken, her daim beni ve ailemi bağırlarına basan, hüsn-ü kabul gösteren, şahsımı ailelerinden biri gibi kabul eden tüm Çorumlu kardeşlerime, dostlarıma, gönüldaşlarıma, vatandaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

‘Biz Çorum’dan gider olduk, kalanlara selam olsun.

Bizim için hayır dua, Kılanlara selam olsun.’

Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. (Haber Merkezi)