Aydın: Türkiye, Türk Milletinin Mührünü Vurduğu Mucizedir

Yayınlama: 01.11.2023

Aydin Turkiye Turk Milletinin Muhrunu Vurdugu Mucizedir 2 Aydin Turkiye Turk Milletinin Muhrunu Vurdugu Mucizedir 1

Aydın: Türkiye, Türk Milletinin Mührünü Vurduğu Mucizedir

Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın, “Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı kutlama etkinliklerinin birisi de Türk Eğitim-Sen Çorum Şubesi’nden geldi. Atatürk Anıtı’nda düzenlenen kutlama etkinliğinde anıta çelenk konuldu.

Daha sonra bir konuşma yapan Türk Eğitim-Sen Çorum Şube Başkanı Selim Aydın “Türk eğitimcileri olarak; Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.  Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme azminden geri durmayacağız” dedi.

Aydin Turkiye Turk Milletinin Muhrunu Vurdugu Mucizedir 2

Türkiye’yi zarara uğratmak isteyenlerin emellerini boşa çıkaracaklarını vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:

“Cumhuriyetimizi inşa eden kurtarıcı ve kurucu irade ile, Anayasamızda anlamını bulan temel değerler ile ve milli irade ile husumeti olan, cumhuriyetimizin birleştirici ve bütünleştirici gücüne bölücülük ve nifak tohumları ekerek zarar vermeye çalışan köhne zihniyetin emellerini dün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız.

Tarih şahit olsun ki; naçiz vücutlarımız bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz. Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Aziz ruhları şad olsun. Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”