Çorum Belediyesinden İsrail Ürünlerine Boykot Kararı

Yayınlama: 01.11.2023

Corum Belediyesinden Israil Urunlerine Boykot Karari 3

Çorum Belediyesinden İsrail Ürünlerine Boykot Kararı

Çorum Belediyesi, İsrail menşeli ürünleri sosyal tesislerinde kullanmama kararı aldı.

KADEŞ Barış Meydanı’nda bulunan Çorum Belediyesi Sosyal Tesisleri önünde bir açıklama yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, “Bir savaşta ne yapılmazsa İsrail bunların hepsini yapıyor. Filistin’de mabetler, hastaneler, okullar, mülteci kampları bombalanıyor. Amerika’dan, Avrupa’dan gelen bombalarla çocukların üzerine saldırıyorlar. Siyonist İsrail vahşetine devam ediyor. Batı bu vahşeti destekliyor. BM kararını tanımayan İsrail çocukları katletmeye devam ediyor. Böyle bir vahşeti, barışın merkezi Çorum’dan, Kadeş Barış Meydanı’ndan kınıyor, lanetliyoruz. Zulüm ile abad olunmaz. Mazlumların ahı yerde kalmayacak. İnşallah İsrail yeryüzünden silinecek” ifadelerini kullandı.

Kentin farklı bölgelerinde bulunan sekiz farklı sosyal tesiste İsrail menşeli ürünleri kullanmama kararı aldıklarını belirten Başkan Aşgın, vatandaşlara da boykot çağrısı yaptı.

Aşgın, açıklamasında şunları söyledi:

“Ticari kaygılarla değil insani ve İslami kaygılarla hareket edelim. Şehrimizde İsrail ürünlerine yer vermeyelim. İlk uygulamayı sosyal tesislerimizde başlatıyoruz.”

Öte yanadan Aşgın, açıklamasının ardından Meydan Sosyal Tesisleri’nin camına “Çorum Belediyesi Sosyal Tesislerimizde İsrail menşeli ürünler servis edilmemektedir” yazılı etiketi yapıştırdı.