Gençler, İngilizce’yi Tartışarak Geliştiriyor

Yayınlama: 03.05.2024

Gencler Ingilizceyi Tartisarak Gelistiriyor 6

Gençler, İngilizce’yi Tartışarak Geliştiriyor

Çorum’da lise öğrencileri arasında İngilizce münazara etkinliği gerçekleştirildi. Münazaraların finaline Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı de katılarak programı takip etti.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilerin İngilizce konuşma ve iletişim becerilerini geliştirmek, eleştirel düşünme yeteneklerini artırmak ve farklı bakış açılarına saygı duymalarını teşvik etmek, araştırma yapma, bilgi toplama ve argümantasyon becerilerini güçlendirmek amacıyla İngilizce münazara etkinliği düzenledi.

17 okulun katıldığı münazaralarda, öğrenciler düşüncelerini tamamen İngilizce aktardı. Özellikle soru cevap bölümlerinde yaşanan tatlı rekabet keyifli anların ortaya çıkmasına yol açtı.

27 Kasım tarihinde Bilgi Koleji ile Ada Koleji arasında başlayan İngilizce Münazara Etkinliğinin, 29 Nisan’da Bahçeşehir Koleji ile Bahçelievler Anadolu Lisesi arasında gerçekleştirilen final etkinliği ile son buldu.

Devler Tiyatro Salonu’nda yapılan finalde Bahçeşehir Koleji “Eğitim mesleki becerileri öncelikli olarak ele almalıdır” tezini savunurken; Bahçelievler Anadolu Lisesi öğrencileri ise “Eğitim, akademik konuları öncelikli olarak ele almalıdır” antitezini savundu.

Çorum Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı’nın da etkinliği takip etti.

Etkinlikte bir konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Abdullah Kodek, “Şehrimizde dil öğrenmenin önemine dair büyük bir farkındalık oluşturan bu etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ederim” dedi.

İngilizce Münazara Finalinde kazanan taraf “Eğitim, akademik konuları öncelikli olarak ele almalıdır” tezini savunan Bahçelievler Anadolu Lisesi ekibi oldu.

Bu tür etkinliklerin öğrencilerin kişisel gelişimlerine önemli katkılar sağlayacağına inandığını belirten Çorum Valisi Zülkif Dağlı, kazanan Bahçelievler Anadolu Lisesi ekibine ödüllerini teslim etti, etkinliğe katılan öğrencileri kutladı.