‘İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Her Zaman Yanındayız’

Yayınlama: 13.09.2023

‘İhtiyaç Sahibi Vatandaşların Her Zaman Yanındayız’

Bayat Kunduzlu köyünde meydana gelen yangın nedeniyle olay yerine intikal eden Çorum Kızılay Şubesi çalışanları, yangınzede vatandaşlara konserve et, kıyafet, battaniye, temel gıda gibi ihtiyaç malzemeleri götürerek ailelere geçmiş olsun temennisinde bulundu.

Kunduzlu köyünde elektrik hattından çıktığı düşünülen ve iki ev, üç samanlık ve iki ahırda meydana gelen yangın nedeniyle mağdur durumda olan vatandaşlara Çorum Kızılay Şubesi el uzattığını duyurdu.

Olay sabahı yangın alanına intikal eden Kızılay ekibi  yangınzede vatandaşlarla görüşerek ihtiyaçları hakkında bilgi aldı. Yangınzede vatandaşlara kıyafet, battaniye, konserve et, temel gıda malzemeleri götüren Kızılay ekibi ayrıca nakdi destek sağlamak için çalışmalara başladığını açıkladı.

Çorum Kızılay İl Müdürü Tuğrul Yıldırım “Şüphesiz ki hiçbir zaman felaketlerin olmasını, acıların yaşanmasını, maddi manevi kayıplarla karşı karşıya kalmayı istemiyoruz fakat bu tür felaketler bazen mümkün olabiliyor. Bu nedenle bu felaketlere karşı her daim hazırlıklı olmamız gerekmekte” dedi.

Tuğrul Yıldırım, Kızılay’ın her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olduğunu ve bundan sonrada olmaya devam edeceğini savundu. (Zahide Yasemin Özden)