İşleyen: Çocuklarımıza En Güzel Eğitimi Verebilmek İçin Büyük Çaba Gösteriyoruz

Yayınlama: 12.09.2023

Isleyen Cocuklarimiza En Guzel Egitimi Verebilmek Icin Buyuk Caba Gosteriyoruz 2

İşleyen: Çocuklarımıza En Güzel Eğitimi Verebilmek İçin Büyük Çaba Gösteriyoruz

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı açılış programına katılmak üzere Çorum’a gelen Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen, “Çocuklarımıza en güzel eğitimi verebilmek için büyük çaba gösteriyoruz” dedi.

2023-2024 eğitim ve öğretim yılı kapsamında ilk ders zili çaldı. Pazartesi günü milyonlarca öğrenci ders başı yaptı. Çorum’da da Çorum Belediyesi Prof. Dr. Hayreddin Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesinde yeni eğitim ve öğretim yılının açılışı gerçekleştirildi. Açılışa, Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen de katıldı.

Törende öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürü Ahmet İşleyen, öğrencilerin bilim, kültür, sanat ve spora yönelik gönüllülük ve sosyal sorumluluk programları ile milli, manevi, ahlaki, kültürel ve insani değerleri benimsemelerine yönelik gerçekleştirilecek çalışmalara katılmalarının önemine değindi.

Genel Müdür İşleyen, öğrencilerin akademik, mesleki ve sosyokültürel açıdan daha iyi yetişmeleri için okullarda eğitim ortamlarının iyileştirilerek zenginleştirilmesine, ders kitapları ve öğretim materyallerinin verimli bir şekilde kullanılmasına yönelik çalışmalara önem verdiklerini belirterek çocukların ve gençlerin; vatanın ve milletin bekası, istikbali ve istiklali için önemli olduğunu belirtti.

Öğretmenlere Mesaj

Öğretmenliğin ve yöneticiliğin maddi ve manevi önemini hatırlatan Genel Müdür Ahmet İşleyen, eğitimin en önemli halkasının öğretmen ve yöneticiler olduğunu vurgulayarak öğretmenlik mesleğinin sevgi, ilgi ve bilgi merkezinde icra edilmesi, hasbi ve fedakâr davranılması gerektiğini hatırlattı.

Öğrencilerin, okullarda velilerin emaneti olduğunu hatırlatan İşleyen, onlara en güzel şekilde eğitim vermek için bakanlığın il, ilçe ve okullar olarak büyük çaba gösterdiğini ifade etti.

Veliler Okullara Planlı Ziyaretler Yapacak

İşleyen, eğitim ve öğretimde okul ve aile iş birliğinin öneminin yanı sıra bu bağlamda velilerin duyarlı olması gerektiğini ifade etti.

Velilerin okul ziyaretleri ve öğretmenlerle görüşmelerinin daha nitelikli, düzenli ve sağlıklı olması için bakanlığın yeni uygulamasıyla okullar tarafından planlamalar yapılacağını, ziyaretler için eğitim öğretim faaliyetlerini aksatmayacak şekilde zaman çizelgesi oluşturulacağını aktaran İşleyen, çocuklar için alınan bu kararı anlayışla karşıladıkları için velilere teşekkür etti. (Zahide Yasemin Özden)