Kavuncu: Bayat’a TOKİ’yi En Kısa Süre İçerisinde Kazandıracağız

Yayınlama: 04.10.2022

Kavuncu: Bayat’a TOKİ’yi En Kısa Süre İçerisinde Kazandıracağız

AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Bayat ilçesini ziyaret etti. İlçede kamunun yatırımlarını inceleyen Milletvekili Kavuncu, çalışmaların son durumlarıyla ilgili de bilgiler aldı.

AK Parti Milletvekili Erol Kavuncu, dün Bayat ilçesini ziyaret etti. Ziyarette Milletvekili Kavuncu’ya Bayat Kaymakamı Yunus Emre Bozkurtoğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Cıplak, Belediye Başkanı Ekrem Ünlü, AK Parti Bayat İlçe Başkanı Fatih Balcioğlu ve il Genel Meclis Üyeleri de eşlik etti.

Kaza Yapan Sürücülerle Görüştü

Ziyaret programı kapsamında yola çıkan Milletvekili Kavuncu, Seydim yolu ayrımında kaza yapan sürücülerle görüştü. Geçmiş olsun dileklerini ileten Kavuncu, “Hafif yaralanma meydana gelen maddi hasarlı trafik kazasında acil şifalar dileklerimizle birlikte, aman dikkat, rabbim beterinden korusun” dedi.

Daha sonra ilçeye geçen Milletvekili Kavuncu, ilk olarak Kunduzlu Göleti İçme Suyu İsale Hattı ve Arıtma Tesisi’ni ziyaret etti. Burada incelemelerde bulunan Milletvekili Kavuncu, firma yetkililerinden bilgiler aldı.

“400 Hane İçme Suyuna Kavuşacak”

Ardından Akseki Göleti ve Akseki İçme Suyu projesine geçen Kavuncu, “3 milyon metreküp su depolaması ile 6 bin 100 dekar arazimizi suyla buluşturacak; yaklaşık maliyeti 85 milyon olan Akseki Göletimizin proje ihalesi 2022 yılında yapılacak ve en kısa sürede yapımı tamamlanarak hizmete sunulacak inşallah. 400 haneyi içme suyuyla buluşturmak için 3 kilometre mesafedeki Çerkeş Çayından güneş enerjisiyle çalışacak pompalarla Akseki Köyümüze suyu ulaştıracak; yaklaşık maliyeti 3 milyon olan içme suyu projemizi de hayata geçiriyoruz. Bu sayede Akseki Köyümüz’de hem sulama suyu hem de içme suyu sorununu çözmüş olacağız. Yeni yatırımlarımızla ilçemizi, köylerimizi kalkındırmaya, hemşehrilerimize daha sağlıklı ve konforlu bir yaşam sunmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

“Bayat, Doğalgaza Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşıyor”

Ziyaret programına ilçedeki doğalgaz çalışmalarını inceleyerek devam eden Kavuncu, “Yoğun bir şekilde çalışan işçi kardeşlerimize kolaylıklar dileyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldık. İnşallah en kısa sürede tamamlanacak olan çalışmalar neticesinde hemşehrilerimize daha konforlu bir yaşam sağlanacak. Kadirşinas Bayat’lı hemşerilerimizin en büyük talebi olan doğalgaz hizmeti konusunda da sözümüzü gerçekleştirmenin, hemşerilerimize hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

“TOKİ’yi En Kısa Sürede Kazandırmak İçin Çalışmalarımıza Titizlikle Devam Ediyoruz”

İlçeye TOKİ yapılabilmesi için gerçekleştirilen Bayat Çayı Islah Projesi’nin inşaatını da ziyaret eden Milletvekili Kavuncu, çalışmalarla ilgili şu bilgileri verdi:

“TOKİ’nin Bayat’ın en merkezi konumuna yapılması için öncelikle Bayat Çayını ıslah ediyoruz.Çayın ıslah edilmesi kapsamında istinat duvarı yapım işinin ihalesi geçtiğimiz ay yapıldı. DSİ Genel Müdürlüğümüzce dere ıslah çalışmaları tamamlanır tamamlanmaz, elde edilecek alana TOKİ’yi yapacağız inşallah.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesi kapsamında Bayat’ımıza TOKİ’yi en kısa sürede kazandırmak için çalışmalarımıza titizlikle devam ediyoruz.

Bayat çayının sahiline ilçemizin en güzel yerine, bütün sosyal alanlarıyla yapılacak ve ilçemizin yeni yaşam merkezi, çekim merkezi olacak TOKİ, kıymetli hemşehrilerimize hayırlı olsun.”

Milletvekili Kavuncu, ziyaret programı kapsamında ayrıca Bayat Kaymakamlık Lojmanı inşaatını, Tımarlı Sulaması Projesi’nin şantiyesini de ziyaret etti.

Milletvekili Kavuncu, yine ziyaret programı kapsamında Bayat merkez ve köy muhtarları ile Tımarlı Sulama Projesi’nin bölgesinde bulunan köy muhtarlarıyla bir araya geldi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.