Kızılay’dan Çöp Toplama Etkinliği

Yayınlama: 18.09.2023

Kizilaydan Cop Toplama Etkinligi 2

Kızılay Çorum Şubesi, “ Dünya Temizlik Günü” dolayısıyla çevre temizliğinin önemine dikkat çekmek amacıyla çöp toplama etkinliği düzenledi.

Dünya Temizlik Günü ile birlikte doğaya katkı sağlamak istediklerini, farkındalık etkinliğini gönüllü gençlerle düzenlediklerini aktaran Kızılay İl Müdürü Tuğrul Yıldırım, “Dünya temizlik günü nedeniyle Çorum Barajında tüm Kızılay ekibi ile birlikte bir temizlik çalışması yaparak farkındalık sergilemek istediklerini, genç arkadaşlarımız kurum temsilcilerimizle beraber baraj ve çevresinde geri dönüşüm atıkları topladıklarını ifade eden Yıldırım , vatandaşlarımıza çevremizi temiz tutmamız konusunda bir mesaj vermek istedik, bizler nasıl evlerimizi iş yerlerimizi temiz tutuyorsak çevremizi de temiz tutmak zorundayız” dedi.

Gönüllüler tarafından toplanan çöpler, görevliler tarafından belediye araçlarına yüklenerek geri dönüşüm merkezine gönderildi.

Etkinliğe katılanlara teşekkür eden Yıldırım, “Gelecek nesillere daha temiz, güzel bir çevre miras bırakmak her bireyin vazifesi ve sorumluluğudur” diye konuştu. (Zahide Yasemin Özden)

İlginizi Çekebilir:   Çerikci’den, Vali Dağlı’ya Hayırlı Olsun Ziyareti