Mehmetçik Anadolu Lisesinden Proje Değerlendirme Toplantısı

Yayınlama: 12.09.2023

Mehmetcik Anadolu Lisesinden Proje Degerlendirme Toplantisi 3

Mehmetçik Anadolu Lisesinden Proje Değerlendirme Toplantısı

Erasmus+ Avrupa Dayanışma Programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen projelere imza atan Mehmetçik Anadolu Lisesi yeni eğitim ve öğretim yılına proje bilgilendirme toplantısı ile başladı.

Mehmetçik Anadolu Lisesi, Erasmus+ programı kapsamında gerçekleştirilen projelerle öğrencilere ve öğretmenlere önemli fırsatlar sunmaya devam ediyor. 7 Eylül’de okulun öğretmenleri hem birlikte kahvaltı yaptı hem de erasmus+ projeleri hakkında bilgi alış verişinde bulundu.

Kahvaltıda Bir Araya Geldiler

Bu kapsamda İngilizce Öğretmeni Melike Dibo biten üç proje hakkında bilgi verdi. Biten projelerin, sınıfları sınırların ötesine taşıdığını ve katılımcılara kültürel zenginliklerle dolu deneyimler sunduğu söyledi. Dibo ayrıca öğrencilere kapı açan Erasmus+ projeleri sayesinde yurtdışına gitme fırsatı yakalayan öğrencilerin, farklı kültürleri deneyimleyerek dünya görüşlerini genişlettiğini de ekledi.

Proje Değerlendirilmesi Yapıldı

İngilizce Öğretmeni Alparslan Yetkin de devam eden dört proje ile ilgili konuştu ve devam eden bu projelerle ilgili süreç değerlendirmesi yaptı.

Yetkin, yabancı ülkelerde iletişim kurma ihtiyacının, öğrencilerin dil becerilerini hızla geliştirmelerine katkı sağladığını ve yeni yerlerde ve farklı kültürlerde kendilerini ifade etme deneyiminin, öğrencilerin özgüvenlerini artırdığını söyledi.

İngilizce öğretmeni Abdulhalik Kürşat Arık ise kabul edilen yeni iki projenin bilgilerini paylaştı.

Erasmus+ projelerinin öğrencilere; farklı bakış açılarına açık olma ve küresel sorunlara duyarlılık kazanma fırsatı sunduğu söyleyen Arık, felsefe öğretmeni Emine Yılmaz Erasmus+ projeleriyle öğretmenlerin de  profesyonel gelişim şansı yakalayıp, yeni öğretim yöntemleri ve pedagojik yaklaşımları öğrenme fırsatı yakaladığını belirtti.

İngilizce öğretmeni Seçil Tokatlı da farklı ülkelerden gelen eğitimcilerle işbirliği yapma imkanı bulduklarını ve bu projelerin öğretmenlerin uluslararası ağlar oluşturmasına yardımcı olduğunu söyledi. Yurtdışı deneyiminin, öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayarak daha deneyimli ve çok yönlü eğitmenler olmalarını destekliğini de ekledi.

Son olarak tarih öğretmeni Özlem Başkan da öğretmenlerin, Erasmus+ projeleri sonrası öğrencilerini daha fazla motive ettiklerini ve uluslararası deneyimlerin değerini anlayarak öğrencilere rehber olduklarını ifade etti. (Zahide Yasemin Özden)