“Ormanların Önemini Çocuklarınıza Anlatın”

Yayınlama: 24.03.2024

Siklaka ‘Orman Okulu Yapilacak

“Ormanların Önemini Çocuklarınıza Anlatın”

Çorum Valisi Zülkif Dağlı ormanların önemine vurgu yaparak “Ormanların önenimi çocuklarımıza anlatmalıyız” dedi.

21-28 Mart tarihleri arasında kutlanan Ormancılık Haftası ile ilgili düşüncelerini paylaşan Vali Dağlı, Ormancılık Haftasını “Dünya Orman Haftasının; ağaca, ormana, yeşile ve tabiata olan sevgimizi ve duyarlılığımızı artırmasına vesile olmasını diliyor, ormanlarımızı koruyup gözeten teşkilatımıza şükranlarımı sunuyorum” ifadeleri ile kutladı.

Bir ülkenin en önemli yerüstü kaynaklarından olan birinin ormanlar olduğunu, ormanların doğal dengenin korunmasında ve yaşamın sürdürülebilmesinde hayati öneme sahip olduğunu anlatan Vali, “Bu sebeple çok uzun bir süreç ve emek sonucunda oluşan ormanlarımızı korumalı ve geliştirmeliyiz. Bununla birlikte yeni orman alanları oluşturmalı, ağacı ve ormanı muhafaza etmenin yaşamsal bir vazife olduğunu unutmamalıyız” dedi.

Aldığımız nefesin, hayat bulduğumuz suyun ana kaynağının ormanlar olduğunu ve ormanları korumanın ve yeni orman alanları oluşturmanın hepimizin görevi olduğunu savunan Dağlı açıklamasını “Bu görevimizi yerine getirirken ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza öğretmeli ve bu bilinçle ormanlarımıza sahip çıkmalıyız” cümleleri ile sonlandırdı.