Yerli ve Milli Uygulama ‘Uyuma’ Halka Tanıtıldı

Yayınlama: 23.05.2023

Yerli ve Milli Uygulama ‘Uyuma’ Halka Tanıtıldı

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü UYUMA uygulamasını tanıttı.

Yerli ve milli yazılım ile gerçekleştirilen UYUMA uygulaması Çorum halkına tanıtıldı.

Uyuşturucu madde kullanımının önüne geçme çalışmalarını sürdüren emniyet güçleri toplumu bilinçlendirme çalışmalarını sürdürüyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramında alışveriş merkezinde stant açarak yaklaşık 650 vatandaşa uygulama hakkında bilgi verdiğini açıkladı.

Çorum İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Uyuşturucu madde kullanımı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de başta gençlerimiz olmak üzere toplumumuz açısından büyük tehlike arz etmektedir. Uyuşturucu ile etkin mücadelede kolluğun suç ile mücadelesi kadar, toplumumuzun da bu konuda bilinçlendirilmesi gerekmektedir.

Bu bağlamda, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün tamamen yerli ve milli bir yazılımla gerçekleştirdiği, akıllı telefonlardan Google Play Store ve Apple sanal mağazalarından ücretsiz olarak temin edilebilen “UYUMA” uygulaması aktif hale getirilmiştir.

Başta gençlerimiz olmak üzere vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve farkındalıklarını arttırmak amacıyla; müdürlüğümüz Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü TUBİM (Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi) Büro Amirliğince 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı gününe özel ilimizde bulunan alışveriş merkezinde stant açılarak Narkotik Madde Arama Köpeğininde hazır olduğu NARKO-NOKTA faaliyeti yapılmış olup standımızı ziyaret eden 650 vatandaşımıza “UYUMA” uygulamasının tanıtımı gerçekleştirilmiştir.”